+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Adana Çocuk Gelişimi Sertifika Proğramı

14 Eylül 2023
77 kez görüntülendi
Adana Çocuk Gelişimi Sertifika Proğramı

Adana Çocuk Gelişimi Sertifika Programı ile 940 saatlik eğitim müfredatını alarak çocuk gelişimi ve bakımı alanında uzmanlaşarak Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Sevgi Evlerinde, Kreşlerde, Ana okullarında çalışabilir yada çocuk bakıcılığı yapabilirsiniz.

Çocuk bakımı alanında hizmet veren kurum ve kuruluşlarda görev alacak olan yardımcı personelin yetiştirilmesi amacı ile hazırlanan programı tamamlayarak bu alanda kariyer yapabilirsiniz. Kamuda, özelde ve uluslararası geçerliliğe sahip çocuk gelişimi ve bakımı sertifikasına KOÇNET AKADEMİ sitemize girerek hemen katılabilirsiniz.

Adana Çocuk Gelişimi Sertifika Programına katılan kursiyerler; Eğitim kurumlarında çocuğun günlük bakımını, beslenmesini, fiziksel güvenliğini sağlayabilirler. Çocuğun yaşına uygun basit etkinlik malzemelerini hazırlama işlemlerini öğretmen gözetimi ve denetiminde yapma yeterliliğine sahip olurlar.

Adana Çocuk Gelişimi Sertifika Programını başarı ile bitiren kursiyerler Çocuk Gelişimi alanında yetkinleşerek çocukların zihinsel ve bedensel olarak sağlıklı bir şekilde yetişmelerini sağlayabilmeyi öğrenirler.

Çocuk gelişimi uzmanları, çocukların yaşlarına uygun olarak beceri ve davranışları kavramaları için gerekli psikolojik konulara gerekse de çocuk gelişimi derslerine hakim olurlar.

Adana Çocuk Gelişimi Sertifikası ile Nerelerde Çalışılabilir?

Çocuk gelişimi ve bakımını eğitimini bitirerek mesleğin gerektirdiği yeterliliği kazanan kursiyerler;

  • Sosyal hizmetlere bağlı çocuk esirgeme kurumlarında,
  • Gündüz bakım evlerinde,
  • Özel okullarda,
  • Diyanet İşleri Bakanlığının Okul Öncesi Eğitimleri alanında,
  • Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Gelişimi alanında ,
  • Meslek Eğitim Kursları Çocuk Gelişimi alanında ,
  • Halk Eğitim Merkezleri ve İsmek gibi kurumlarda Çocuk Gelişimi alanında,
  • Milli Eğitim Bakanlığına bağlı etüt merkezlerinde, kreşlerde ve ana okullarında çalışabilirler. Ayrıca ebeveynlerde çocuklarının bakımında uzmanlaşmaları için Adana Çocuk Bakımı Uzmanlık eğitimine katılabilirler.

Öğretmen gözetiminde çocuğun bakımı, beslenmesi, yaşına uygun etkinliklerin hazırlanma sına yönelik eğitim ve öğretim yapabilecek profesyoneller arasında yer alabilirsiniz.

Çocuk bakımı alanında kariyer yapabilmek yada çocuk bakıcılığı alanında uzmanlaşmak için Adana Çocuk Bakımı ve Uzmanlığı Sertifika programına mutlaka katılmalısınız. Uzman Çocuk Bakımı ve gelişimcisi olmak için KoçNet Akademi…

Adana Çocuk Gelişimi Sertifika Programı hakkında detaylı bilgi almak için 0507 204 61 82 numaralı telefondan bizlere ulaşabilir Ya da linke tıklayabilirsiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?