+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Adana Spor Psikolojisi ve Egzersizi Sertifikası

11 Eylül 2023
53 kez görüntülendi
Adana Spor Psikolojisi ve Egzersizi Sertifikası

Adana Spor Psikolojisi ve Egzersizi Sertifikası Spor Psikolojisi; Sporcuların yaptıkları spor dalları ile yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya çıkan davranışların ve düşüncelerin nedenlerini ve sonuçlarını inceleyen bilim dalıdır. Spor psikolojisi, bir çok zihinsel tekniklerin sporcu ve antrenörlerde performans arttırması için yapılan çalışmaların tümü olarak da tarif edilebilir. Egzersiz ve spor arasındaki ilişkinin sporcuların psikolojik gelişimine ve sağlığına olan etkilerini bilimsel verilere dayanarak araştırır.

Dünya çapında oldukça büyük gelişmeler kat etmesine ragmen ükemizde yeni yeni tanınmaya başlayan mesleki bir alandır. Adana Spor Psikolojisi ve Egzersizi Eğitimi programı ile bireylere alanı tanıtmak ve alandaki fiziksel ve zihinsel etkinlik uygulamaları hakkında beceri kazandırarak sporculara yüksek seviyede performans sergilemeleri için psikolojik becerilerini nasıl geliştirebileceklerine dair çeşitli yöntem ve metotların öğretilmesi amaçlanır.

Adana Spor Psikolojisi ve Egzersizi Sertifikası Programının Faydaları

 • Spor ve Egzersiz Psikolojisinin teorik ve uygulamalı yöntemlerini öğrenecekler
 • Kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak bir çok davranışsal ve bilişsel teknik ve donanımları öğrenecekler.
 • Spor psikolojisi biliminin ne olduğunu, faydalarını ve çalışma koşullarını öğrenecekler.
 • Daha başarılı, öz güvenli, duygu, düşünce ve davranışlarını yönetebilen, kendileriyle barışık olmak için gerekli teknik ve stratejileri öğrenecekler.
 • Bu eğitimle öğrendikleri teknikleri hem günlük hayatlarında nasıl kullanabileceklerini öğrenecekler hemde spor psikoloğu olmak için deneyim kazanıp yeni bir meslek dalı hakkında gerekli donanımları öğrenecekler.
 • Eğitimin sonunda sahip olacağınız sertifika ile hem cv’ niz güçlenecek hem de Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün spor müdürlüklüklerinde çalıştırmak için alacağı psikologlara zorunlu kıldığı eğitimi tamamlamış olacaklar.

Adana Spor Psikolojisi ve Egzersizi Eğitimine Kimler Katılabilir?

 • Psikoloji mezunları ve öğrencileri,
 • Tıp Fakültesi mezunları ve öğrencileri,
 • Spor bilimleri fakülteleri mezunları ve öğrencileri,
 • Psikolojik danışmanlık ve rehberlik mezunları ve öğrencileri,
 • Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulları mezunları ve öğrencileri
 • Aktif Profesyonel Sporcular veya en az 5 Yıl Profesyonel spor geçmişi olanlar
 • Profesyonel Spor Kulüplerin Sağlık Çalışanları (Doktor, Fizyoterapist, Diyetisyen ve Psikolojik Performans Danışmanları) Adana Spor Psikolojisi ve Egzersizi Sertifikası programına katılabilir. Ayrıca Psikoloji alanında yükseköğrenim görmüş olanlar Egzersiz ve Spor Psikoloğu olabilirler.

Spor Psikolojisi alanındaki eğitim açığını gidermek, spor psikolojisi uygulamaları ile ilgili beceriler kazandırmak, güncel bilimsel araştırmalar ışığında zihinsel antrenman uygulamaları ve spor psikolojisinin genel ilkeleri hakkında bilgi vermek amacıyla Uygulamalı Spor Psikolojisi Sertifika Programı düzenlenmiştir. 

Eğitim Sertifika sitemiz üzerinden Adana Spor Psikolojisi ve Egzersizi Sertifikası Programına Katılmak için Hemen Ara… 0507 204 61 82 yada aşağıda yer alan linke tıklayıp eğitimi dahil olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?