+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aile Danışmanlığı Eğitimi Amacı

12 Şubat 2024
73 kez görüntülendi
Aile Danışmanlığı Eğitimi Amacı

Belli bir alana yönelmek o konuda var olan sorunları görmek ve çözüm bulmayı daha kolay hale getirir. Aile danışmanlığı eğitimi de bu amaçla verilir. Anne, baba, eş, çocuk kimliklerini tek tek irdeler ve bu kimliklerden yola çıkarak yardımcı olur. Aile danışmanlığı yapmak için öncelikli şart psikoloji, sosyoloji, çocuk gelişimi, sosyal hizmet, tıp, hemşirelik gibi bölümlerden mezun olmaktır. Bu bölümlerden mezun kişiler aile danışmanlığı eğitimi alarak mesleki faaliyet yürütebilir. Kanun tarafından belirlenen çerçevede eğitim süresi, uygulama ve süpervizyon aile danışmanı olmanızı sağlar. Belirlenen kriterlere uyarak aile danışmanı olmak için sertifika programından mezun olmanız şarttır.

Aile ilişkileri, çocuk ebeveyn ilişkisi ve aile içinde görülen problemler aile danışmanlığı eğitimi amacı açısından belirleyicidir. Bireylerin birbirlerini anlamasını sağlamak ve iletişim becerilerini güçlendirmek için de en iyi yollardan biridir. Aile danışmanı olmak dışında aile danışmanlığı merkezi açmak isteyenler eğitime katılabilir. Uzaktan eğitim seçeneği ile çalışan ve çalışmayan herkes kolayca bu eğitimi alabilir. Derslere istediğinizde katılırsınız ve tekrarlarınızı yaparsınız. Çalışırken yeni unvanlara sahip olmak isteyenlerce aile danışmanlığı eğitimi çok faydalı olacaktır. Böylece danışmanlık merkezlerinin açtığı kadrolarda kendilerine kolayca yer bulabileceklerdir.

Aile danışmanlığı eğitimi amacı her kurs merkezine göre değişebilir. Kimisi ticari kaygı ile hareket ederken kimisi de kişiye sağladığı avantajları artırmayı hedefler. Aile danışmanlığı eğitimi amacı;

 1. Eşlerin birbirlerini anlayıp sorunlarına çözüm bulmalarını sağlamaktır.
 2. Aile bireylerinin her birinin sorununa tek tek eğilip ve zamanında müdahale edip daha problemlere neden olmasını engellemektir.
 3. Karı koca ilişkilerini geliştirmek, eşlerin sağlıklı cinsel birliktelik yaşamasına yardımcı olmaktır.
 4. Çocukların ruhsal ve fiziksel olarak örselenmesi ve istismar edilmesinin önüne geçmektir.
 5. Boşanma ve ayrılık sürecinin sağlıklı olarak devam ettirilmesi, olumsuz etkilerinin en aza indirilmesini sağlamaktır.
 6. Aile içi çatışmaları tespit ederek çocuklara daha güvenli bir ortam sunulmasına yardımcı olmaktır.
 7. Aile danışmanlığı sertifikası ile yeni iş kolunda çalışabilmenize imkan sağlamak.
 8. Uluslararası geçerli aile danışmanlığı sertifikası ile YÖK denkliği avantajı sayesinde başka ülkelerde çalışmanıza imkan sağlamaktır.
 9. Kurumlara ve danışmanlık merkezlerine yapacağınız iş başvurularında sizi öne çıkarmaktır. E-devlet görünürlüğü olan aile danışmanlığı sertifikası ile başvurularınızda güven tesis edebilirsiniz.

Aile danışmanlığı eğitimi amacı ve aile danışmanlığı eğitimi kazanımları incelendiğinde bir an önce kayıt yaptırmadığınıza pişman olabilirsiniz. Gelirinizi fazlası ile artıracak ve uzmanlığınıza katkısı olacak eğitimlerden oluşur. Üstelik Kariyer Polikliniği farkı ile uzaktan eğitim aile danışmanlığı eğitimi almanız da büyük şanstır. Çünkü bu eğitim merkezi kursiyerlerine aynı zamanda profesyonel eğitim danışmanlığı da sunar.

Aile Danışmanlığı Eğitimi Kazanımları

Uzmanlığınızı geliştirmek ve mesleki başarınızı artırmak için alacağınız aile danışmanlığı eğitimi kazanımları çeşitlidir. Eğitimi satın aldığınızda bu kazanımların hepsine aynı anda sahip olursunuz. Uzaktan eğitim avantajına sahip eğitimi alacaksanız çalışmanızın ve yoğun mesaide olmanızın bir önemi yoktur. 7 gün 24 saat panel üzerindeki hesabınıza erişerek ders çalışıp tekrar yapabilirsiniz. Molalarınızda bile derslere girerek kendinize zaman ayırabilirsiniz. Aile danışmanlığı eğitimi kazanımları incelendiğinde;

 1. Aile içi sorunlara yeni ve farklı bir gözle bakma şansınız olur.
 2. Eğitimler esnasında çok sayıda psikoterapi yöntemleri de öğrenirsiniz. Bu da her danışanınıza daha faydalı olmanızı sağlar. Psikoterapi yöntemleri her sorunda farklı şekilde etkisini gösterir. Dolayısı ile de her psikolojik sorunda size yeni bir ufuk kazandırır.
 3. Psikolojik soruna çözüm bulma süresini kısaltır.
 4. Yurt dışında da geçerli aile danışmanlığı sertifikası alırsınız. Uluslararası akreditasyonlu aile danışmanlığı sertifikası almak için Kariyer Polikliniği ile görüşmeniz gerekmektedir. Bu eğitim merkezi devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı sertifikası avantajı sunar.
 5. Çalışabileceğiniz kurum sayısını artırır. Danışmanlık merkezleri dışında aile danışma merkezlerinde de çalışabilmeniz mümkündür.
 6. Danışanlarınıza aile danışmanı unvanı gereken yerlerde de destek olabilirsiniz.
 7. Aile içi ilişkilerde çözümü çok daha kolay bulmanıza yardım eder.
 8. Nitelikli ve kaliteli iş gücü ihtiyacını da kapatır.

e-devlet görünürlüğü olan aile danışmanlığı sertifikası almak için Kariyer Polikliniği ile görüşebilirsiniz. Aile danışmanlığı eğitimi ücreti makul olmasının yanında eğitim kalitesi de sorgulanamaz düzeyde iyidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?