+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aile Danışmanlığı Sertifikası Online Eğitim

28 Mayıs 2024
25 kez görüntülendi
Aile Danışmanlığı Sertifikası Online Eğitim

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Aile danışmanlığı sertifikası için önemli bir soru olan aile danışmanlığı sertifikası ne işe yarar sorusunun cevabı ise aile danışmanı olmak için gerekli olan şartları kişilerin sağlamasını yarayan ve mesleki bir nitelik kazanmasını sağlayan bir sertifika eğitim programıdır. Bu eğitim süresi zarfı boyunca eğitime katılan kişiler hem meslek hem de hizmet açısından aile danışmanlığına ile ilgili bütün sorulara yanıt verebilecek hale gelmektedir. Ve bu eğitim ile birlikte genel hatlarıyla yönetmeliği öğrenen kişiler bu alanda daha da ileri gitmiş olurlar eğitimin en büyük özelliği ise eğitim sonucu aile danışmanlığı sertifikası alabilmektir. Bireyler bu sertifika sayesinde aile danışmanlığı olarak çalışabilir ve bu alanda kendini geliştirebilirler günümüzde de oldukça popüler olan bir meslek haline gelen aile danışmanlığı günümüz ilişkiler çerçevesinden bakıldığında ise oldukça gerek duyulan bir danışmanlık hizmetidir. Eğitim sonucunda kursiyerler bazı soruların cevaplarını öğrenmiş bir hale gelirler. Bu sorular aile danışmanlığı nedir, aile danışmanlığı konuları neler, aile danışmanlığı çalışma alanları neler, aile bireyleri arasındaki iletişim nasıl olmalı, aile danışmanlığı kuramları, aile danışmanlığı, kriz yönetimi nasıl yapılır, psikopatoloji durumları, aile dinamiğine nasıl yansır, çocuk istismarı durumunda yaklaşım nasıl olmalı, aile içi şiddet durumuna mağdur nasıl yönlendirilmeli gibi bazı sorulara yanıt verebilecek hale gelmektedir.

 

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Bu alanda danışmanlık yaparak çalışmak isteyen kişilerin karşısına çıkan bir soru olan aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir sorusunun cevabı ise şöyledir. Aile Danışmanlığı Sertifika programına ilgili bölümlerden En az 4 yıllık bir üniversite eğitimi almış olmaları gerekmektedir. Bu ilgili bölümler sosyal hizmet, sosyoloji, psikoloji, hemşirelik, PDR ( Psikolojik danışmanlık ve Rehberlik ), tıp çocuk gelişimi gibi bölümlerdir ve bu koşulu sağlayan kişiler eğitim alabilmekte ve bu eğitim sonucu sertifika sahibi olabilmektedir.

 

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanı olarak çalışmak isteyen kişilerin aile danışmanlığı sertifikası nereden alınır sorusunu cevaplaması büyük bir önem arz etmektedir. Eğer bu alanda iyi bir noktaya gelmek ve aile danışmanlığı hakkında teorik ve pratik bilgiler ile kendini doldurmak isteyen kişiler bu eğitimi en iyi ve en kusursuz bir şekilde veren eğitim kurumlarını tercih ederek seçtikleri kurumlardan eğitim almaları gerekmektedir. Bu sayede kendileri adına en uygun eğitim alır ve bu eğitim ve sertifika sonucu meslek hayatına atılabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?