+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği

30 Kasım 2023
53 kez görüntülendi
Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitimi İçerikleri Nelerdir ?

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği içerikleri nelerdir bu soru çerçevesinde kişiler akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi alacaklara takdirde hangi içerikleri göreceklerini ve bu içerikler doğrultusunda hangi donanımları ve bilgilere döneceklerini öğrenmektedirler. Kişiler teorik ve pratik bilgiler eşliğinde akıl zeka oyunları ve satranç eğitmeni eğitimi almaktadır. Bu sayede eğitim içerikleri de kişilere hızlı bir şekilde bu alanda bildirirken onlara biraz da deneyim kazandırmaktadır çünkü kişilerin eğitimden sonra etkileyeceği kişilere adına önemli bir konumdadır. Peki akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi içerikleri nelerdir bazılarını şu şekilde sayabiliriz: Oyunun öğrencilerin gelişimine etkileri nelerdir, yaratıcılık ve sıra dışı düşünme, zeka oyunları dersi, MEB müfredatı strateji oyunları, hafıza oyunları, sözel oyunlar, kutu oyunlar, zeka oyunları, akıl ve zeka nedir, geometrik mekanik oyunlar, akıl yürütme ve işlem oyunları gibi eğitim içerikleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra kişilere eğitim sırasında bazı oyunlar üretilmektedir. Bu oyunları da şu şekilde sayabiliriz: Jenga dixit set dios katamino tangram t tangram soma küpü kendi oku çarpma patika çadır çit fatoş 2 üçgen birleştirme oyunu sihirli piramit apartmanlar amiral battı abc bağlama abc kadar kolay sudoku hedef 4 mangala diksit ilişkilendirme görsel dikkat road block anti virüs meta forms hanoi kuleleri quaridor camuflage q – bits gibi oyunlar da akıl akıl zeka oyunları ve satranç öğretmenliği içerisinde verilen kişilere öğretilmektedir.

 

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Öğretmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği sertifikası ne işe yarıyor akıl zeka oyunları ve satranç öğretmenliği sertifikası almış kişilerin çalışabilecekleri bazı alanlar vardır. Mesleki yeterliliği sağlayan kişiler zeka oyunları satranç kulübü kurabilir, birebir seanslar ile outdoor çalışmaları düzenleyebilir ve kendi zeka oyunları merkezini kurabilir, akıl oyunları ve satranç turnuvası düzenleyebilir, özel sektör içerisinde mesai saatleri dışında kurs açabilir veya eğitimlerde eğitici adı altında görev yapabilir gibi satranç eğitmenliği sertifikası olan kişiler bu alanlar içerisinde kendine yer bulabilirsiniz.

 

Nasıl Satranç Eğitmeni Olunur ?

Nasıl satranç eğitmeni olunur bu soru dahilinde ise kişilerin satranç eğitmeni olmak adına hangi adımları izlemesi söylenmektedir. Kişiler satranç eğitmeni olmaya karar kıldıktan sonra akıl zeka oyunları ve satranç öğretmenliği eğitimi veren kurumları araştırarak üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış bir programa sahip kuruma giderek başvuru sonrası eğitim alabilir ve eğitim sonunda alacakları sertifika ile satranç eğitmeni olabilirler.

 

Eğitimi incelemek veya satın almak için: https://egitimsertifika.com/akil-zeka-oyunlari-ve-satranc-egitmenligi-sertifikasi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?