+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği

06 Aralık 2023
65 kez görüntülendi
Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitimi İçerikleri Nelerdir ?

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği almak isteyen kişiler akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi içerikleri nelerdir sorusu altında kişiler akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi örneği eğitimi alacakları takdirde hangi eğitim içerikleri üzerinden bilgi alacaklarını ve bu bilgiler dahilinde hangi donanımları elde edeceklerini öğrenmektedirler. Bu sayede kişiler eğitim sonrası kişilere hangi bilgilere rahat bir şekilde aktarabilecek öğrenmektedirler. Bu soru o yüzden kişiler adına oldukça önemli bir sorudur. Peki kişiler akıl zeka oyunları ve satranç öğretmenlik eğitimi alırken hangi ders içeriklerini görmekte ve hangi oyunları öğrenmektedir şu şekilde bazılarını sıralayabiliriz: Kutulu oyunlar, strateji oyunları, hafıza oyunları, sezer oyunlar, akıl ve zeka nedir, zeka oyunları, geometrik mekanik oyunları, zeka oyunları dersi, MEB müfredatı, akıl yürütme ve işlem oyunları, yaratıcılık ve sıra dışı düşünme oyunun öğrencilerin gelişimine etkileri, nelerdir gibi içeriklerin yanı sıra öğretilen oyunlardan da bazılarını sayacak olursak şu şekilde sayabiliriz: Katamino anti virüs,  instangram, soma küpü, hanoi kuleleri, meta forms camuflage, set diksit dizios ,mangala, jenga, ilişkilendirme, sudoku, amiral battı, abc bağlama, abc kadar kolay çadır, çift patika, kendi okul çarpma, üçgen birleştirme oyunu, sihirli piramit, apartmanlar, domino yerleştirme oyunu, pomela görsel dikkat, domino yerleştirme, noktasal versiyon hedef 4 gibi oyunlar da akıl zeka oyunları ve satranç sertifika eğitimi sırasında kişilere öğretilmektedir.

 

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Peki akıl zeka oyunları ve satranç öğretmenliği sertifikası ne işe yarar kişiler akıl zeka oyunları ve satranç öğretmenliği sertifikası sahibi olduktan sonra çalışma alanına bakmak adına bu soruyu sormak mıdır? Peki kişiler nasıl bir ortamlar içerisinde çalışabilir şu şekilde sayalım: Akıl oyunları ve satranç turnuvası düzenleyebilir, akıl zeka oyunları satranç kulübü kurabilir, kendi zeka oyunları merkezleri kurabilir, birebir seanslar içerisinde outdoor çalışmalar düzenleyebilir, tüm eğitim kademeleri içerisinde hayat boyu öğrenme üzerinden okullar hayat olsun projesi kapsamında egzersiz açabilir gibi durumlar içerisinde çalışabilir.

 

 

Nasıl Satranç Eğitmeni Olunur ?

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği almak isteyen kişilerin bu eğitime yönelmek adına nasıl satranç eğitmeni olunur sorusuyla gelmektedir. Satranç eğitmeni olmak için kişilerin akıl zeka oyunları ve satranç öğretmenliği eğitimi sertifika sahibi olması gerekmektedir. Kişiler bu sertifikayı alabilmek adına akıl zeka oyunları ve satranç öğretmenliği eğitimi adına üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış programlar dahilinde eğitim veren kurumlara başvurabilir ve bu kurumlar sayesinde sertifika sahibi olarak satranç eğitmeni olabilirler.

 

Eğitimi incelemek veya satın almak için: https://egitimsertifika.com/akil-zeka-oyunlari-ve-satranc-egitmenligi-sertifikasi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?