+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dikkat ve Algı Testleri

Dikkat ve Algı Testleri

Dikkat ve Algı Testleri Nedir ve Hangi Alanlarda Kullanılır Soruları Pek Çok Kez Sorulmuştur. Dikkat ve Algı Testleri Psikolojik Testler Arasında Yer Almaktadır. Bu Testler Birden Fazla Başlık Altında Değişmektedir:


Frostig:
 Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı Testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk Testidir.

BENDER GESTALT: Bu test, çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır (zekâ geriliği, afazi, çeşitli organik beyin hasarları, psikozlar, gerçek olmayan hastalanmalar gibi).

Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

Burdon Testi:

Frankfurter Dikkat Testi:

D2 Dikkat Testi:

 5 Test Materyali ve Online Eğitim Dahildir.

 Dikkat ve Algı Testleri Paketini Eğitim ve Sertifika Kurumumuzdan Güvenilir Bir Şekilde Satın Alabilirsiniz. Satın Aldığınız Andan, Eğitim Programınızı Takip Eden Tüm Süreçte Eğitim Danışmanlarımız Sizlere Tamamen Destek ve Bilgilendirmelerde Bulunacaklardır.

Neden Bu Testleri Almalıyım?

Bu testleri Psikoloji Alanında Kendinizi Geliştirmek ve Danışanlarınıza Daha iyi bir şekilde testleri uygulamak için satın alabilirsiniz. Alacağınız Eğitim ve Testler E-Devlet Üzerinde Sorgulanabilir bir şekilde tarafınıza verilecektir.

Eğitim Başvuru Formu

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZIN

    Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?