+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Dil Ve Konuşma Bozuklulukları Eğitimi

16 Şubat 2024
30 kez görüntülendi
Dil Ve Konuşma Bozuklulukları Eğitimi

Dil ve konuşma bozuklukları, hangi yaş aralığında olursa olsun iletişimi büyük ölçüde etkiler. Konuşma ve iletişimin engellenmesi kişinin ilerlemesini yavaşlatır. Ruhsal ve psikolojik sorunlara sebep olması da sorunun diğer boyutudur. Dil ve konuşma bozuklukları eğitimi ile farkındalık sağlanıp egzersizler ile gelişme kaydedilebilir.

Toplumda farkındalık ve empati, kişilerin yaşadığı sorunlar karşısında rahat davranabilmesini sağlar. Dil ve konuşma bozukluğu eğitimi, dil ve konuşma bozukluğuna dair sayısız çalışma yapılmasına yardım eder. Her yerde kullanıp seminer düzenleme olanağı sunan eğitimler alırsınız.

Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi Nedir?

Dil ve konuşma terapisi eğitimi nedir araştırmasına girdiyseniz farkındalık konusunda büyük adım atmışsınız demektir. Dil ve konuşma terapisti olunmasa da kişiyi büyük ölçüde geliştirecek programlar bütünüdür. Dil ve konuşma bozukluklarına yol açan sebepler üzerinden çalışma oluşturulmuştur. Kekemelik, dudak yarığı vs. sorunlarda yapılacak egzersizler ile iletişimin desteklenmesi amaçlanır.

Medikal veya psikolojik kaynaklı sorunları tespit edebilecek eğitimler bir araya getirilmiştir. Devlet üniversitesi ile birlikte çalışma yürütülmesi eğitimi ileri boyuta taşır.

Dil ve Konuşma Terapisi Sertifika Eğitimi İçeriği

Dil ve konuşma terapisi sertifika eğitimi içeriği sizi büyük ölçüde yetiştirecek derslerden oluşur. Devlet üniversitesince hazırlanan eğitim;

  • Dil ve konuşma bozuklukları sebepleri
  • İletişim bozuklukları
  • İşitme ve konuşmanın incelenmesi
  • Dil bozuklukları
  • Konuşma bozuklukları
  • Nefes egzersizleri ve diyafram çalışmaları
  • Dil ve konuşma bozukluğu ile özel eğitim
  • Dil ve konuşma bozukluğunun tespiti

Dil ve Konuşma Terapisi Uzaktan Eğitim

Dil ve konuşma terapisi uzaktan eğitim, mesai saatlerinden ödün vermeden, izin almadan sertifika almanızı kolaylaştırır. Özel bir sistem ve öğrenim tabanı üzerinden canlı derslere girip video izlersiniz. Süpervizyon eğitimlerinin de yer alması uygulama yönünden gelişmeniz için yararlıdır.

Dil ve konuşma terapisi uzaktan eğitim bitimindeki sertifika sınavından geçerli not alıp sertifika sahibi olursunuz. Bulunduğunuz konum ve alanın önemi olmadan kişisel gelişiminizi desteklersiniz. Ebeveynler çocuklarını anlayabilmek, konuşma bozuklukları için egzersiz öğrenmek adına dil ve konuşma terapisi uzaktan eğitimi seçebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?