+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası

HASTA VE YAŞLI BAKIMI SERTİFİKASI

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası AİLE VE SOSYAL POLİTİKALARDA GEÇERLİDİR
HASTA YAŞLI BAKIM MERKEZLERİNDE ATAMALARDA GEÇERLİDİR.

 

HASTA YAŞLI BAKIMI İSTİHDAM OLANAKLARI

Hasta ve Yaşlı Bakım Sertifikası olan kişiler;

Huzurevlerinde,

Bakımevlerinde,

Evde hasta bakıcılığı

Hastanelerde çalışma imkânları sunulmaktadır. Çok Hızlı Sertifika Alma İmkanı.

 • Hasta Yaşlı Bakım Eğitimi Süresi: 900 saat Online eğitim ve sertifika
 • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Belgesi: Anlaşmalı Üniversite Onaylı Sertifika
 • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Saati: Dilediğiniz saatte İnternet başından
 • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Tarihi: her ayın ilk günü başlar
 • Hasta Yaşlı Bakım Eğitim Yeri: Kariyer Polikliniği Uzaktan Eğitim Sayfası
 • Ayrıntılı Bilgi ve Kayıt İçin: 0322 458 0 458 & 0542 204 61 82 & 0507 204 61 82 – 83

 

HASTA YAŞLI BAKIM SERTİFİKASI EĞİTİM SÜRESİ 560 SAATTİR.

 

Hasta Yaşlı Bakım Sertifikası almak için lütfen iletişime geçiniz.

Yaşlılık hayatın olağan bir sürecidir. Yaşlılık engellenemese de yaşlanma ve yaşlılıklardan kaynaklanan sağlık problemlerinin uzman bakıcılar tarafından kontrolünün sağlanması yaşlılık sürecinin rahat ve konforlu geçmesini sağlar. Değişen hayat standartları gereği, kadınlar da iş hayatına atılmak zorunda kalmıştır. Bu nedenle, evde yaşlılarımıza ve hastalarımıza bakacak bir bayanı her zaman bulamayabiliriz. Aslında, Yaşlı ve hasta bakımı ciddi bir profesyonel bir hizmet alımını gerektirse de ülkemizin maddi kısıtlılığı nedeniyle, insanlar aile büyüklerine kendileri bakmaktadır.

Felç, kanser, alzhemir gibi yatalak ve bakıma muhtaç ve kontrol edilmesi gereken yaşlı hastaların mutlaka ama mutlaka alanında uzman , deneyimli hasta ve yaşlı bakıcısı kişiler tarafından bakımları yapılmalıdır.

Hasta bakımı da en az yaşlı hastaların bakımı kadar zor bir meslektir. Hasta bakımı hizmetinin alınmasının şart olduğu durumlar, felçli her yaştan insanlar, kaza geçirenler, yatalak olanlar, ve diyalize giden hastalar olarak şimdilik sınırlandırabiliriz.

Hasta ve Yaşlı Bakımı İstihdam Olanakları

Hasta- Yaşlı Bakım Sertifikası olan kişiler huzurevlerinde, bakımevlerinde, Evde hasta bakıcılığı ve hastanelerde çalışma imkanları sunulmaktadır.

Eğitimin Süresi: Eğitim Toplam 560 Saattir.

Meslek Tanımı

Hasta Bakımı Elemanı : Hasta bakımı elemanının sahip olması gereken iletişim, temel sağlık ve hasta bakım hizmetleri ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Bu eğitimi alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; hasta kişilerin bakım ve danışmanlığı, vücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, hasta kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilen elemandır.

Yaşlı Bakımı Elemanı : Yaşlı bakımı elemanının sahip olması gereke iletişim, temel sağlık, vücut mekaniği ve yaşlının bakımı ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilen daldır. Bu eğitimi alanlar bilim ve teknolojinin tüm verilerinden yararlanarak, ev ve kurumlarda kendi sorumluluklarının bilinci altında; yaşlı kişilerin bakım ve danışmanlığı, vücut temizliği, sağlık personeli tarafından önerilen ilaçların kullanılması ve tespit edilen nefes, hareket çalışmaları, beslenmeleri, yaşlı kişilerin kişisel ve sosyal sorunlarının çözümünde yardımcı olan, alanıyla ilgili araç ve gereçleri yerinde ve zamanında kullanabilme becerisine sahip nitelikte kişiler olarak mezun olurlar.

Eğitim Süresi ve Şekli

Eğitim, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Kimler Katılabilir?

Eğitime katılmak için ön koşul bulunmamaktadır. Eğitime dileyen herkes katılabilir ve sertifika sahibi olabilir.

Eğitim Başvuru Formu

  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?