+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Masal Terapisi Online Eğitimi

22 Mayıs 2024
26 kez görüntülendi
Masal Terapisi Online Eğitimi

Masal Terapisi Eğitimi Nedir ?

Masal terapisi çocuklar adına terapötik amaç adına kullanılan çocuk masalları ile gerçekleştirilen bir terapi yöntemidir. Seçilmiş olan masalların çocuklarım ruh sağlığı gelişimine destek olan ve tamamlayıcı unsurlar barındıran bir altyapıya sahip olması gerekmektedir. Diğer oyun terapisi teknikleri ile beraber kullandığı takdirde çok daha etkili sonuçlar elde edilebilmektedir. Bu şekilde masal terapisi eğitimi nedir sorusunu cevaplamış oldu masal terapisi sertifikası sahibi olan masal terapisinin diğer psikolojik yöntemlerin işe yaramadığı yerlerde yardım edebileceğini ve eğitim davranış düzeltme yetiştirme ve karakterlerin gelişimi problemlerin ana kaynağını bulmak adı ne çocuk masallarının içeriğini ve kaynaklarını kullanan bir psikoloji yönü olduğunu öğrenmektedir. Masal terapisi eğitimi alan kursiyerler masalın dünyasına girer masal terapisinin teknikleri hakkında bilgi sahibi olur ve çocuklar masalın önemini anlar Kendine saygısı olan farkındalık bilinci ile hareket eden çocukların yetişmesini katkıda bulunur. Bunlar ile beraber öğrenilen teknik ve yöntemler çocukların psikolojik davranışsal bozukluk travmatik gibi durumlar içerisinde masal ile yardım etmeyi öğrenir.

 

MEB Onaylı Masal Terapisi Eğitimi Kazanımları Nelerdir ?

MEB onaylı masal terapisi eğitimi kazanımları nelerdir sorusu masal terapisi eğitimi alacak kişiler için oldukça önem arz etmektedir. Bu kazanımları bazılarını söyleyecek olursak şunları sayabiliriz masal terapi ile birlikte çocuklar ve yetişkinler duygularını tecrübe edebilmeyi ve onları kolay bir şekilde ifade etmeyi öğrenir masal terapisi bir okuma etkinliği olmamaktadır. Masal terapisinin asıl amacı çocukların kendini duygusal olarak daha iyi hissetmesini sağlamaktır ve masal terapi çocukların kendini düzgün bir şekilde ifade etmesini sağlar. Masal terapi çocukların hayal dünyasını ve düşünsel becerilerini ileri seviyeye taşımasını sağlar. Masal terapi çocukların kendilerini daha doğru bir şekilde ifade etmesini sağlar masal terapi çocukların sosyal yeteneklerinin yanı sıra aile ve çevresel iletişim yeteneklerini de geliştirmesini sağlar. Masal terapi çocukların günlük hayatta görebildiği objeleri ve canlıları daha iyi bir şekilde anlamasına ve kavramasını yardımcı olmaktadır. Masal terapi özsaygısı olan ve güvenin gelişimi ile beraber yeteneklerin de gelişimini sağlayan bir eğitimdir. Bu saydıklarımız Masal terapi eğitiminin bazı kazanımlarıdır.

 

En İyi Masal Terapisi Eğitimi Nereden Alınır ?

En iyi masal terapisi eğitimi nereden alınır sorusuna cevap olarak kişinin belirlemiş olduğu koşulları karşılayan kurumlardan eğitim alması gerekmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?