+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEB’de Egzersiz Açmak

23 Kasım 2023
81 kez görüntülendi
MEB’de Egzersiz Açmak

MEB’de Egzersiz Açmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir ?

MEB’de Egzersiz Açmak için gerekli belgeler nelerdir ve egzersiz eşim açmak adına kişilere sormuş olduğu bir sorundur. Egzersiz açmak için gerekli belgeler nelerdir sorusu bu soru kapsamında kişiler egzersiz açmak istedikleri takdirde hangi belge ve dökümanlara hazırlaması gerektiğini öğrenmektedir. Bu sayede kişiler egzersiz açmak istedikleri takdirde karşılaşacakları sorunlara karşı bir önlem almış olurlar. Peki hangi belgeler gerekmektedir. Bu belgeler üçer adet olmak üzere 3 nüsha hazırlanan belgelerdir mavi şeffaf dosya içerisinde getirilmesi gerekmektedir. Peki hangi alanlar içerisinde egzersiz açılabilir ve kaç kişi gerekmektedir şu şekilde bazılarını sıralayabiliriz: Hentbol 14, voleybol 12, atletizm 12, judo 7, karate 7, tekvando 7, eskrim 6, boks 6, satranç 6, resim 8, mimari 8, edebiyat 8, tiyatro 8, havacılık 8, sinema 8, bale 8, drama 8, yüzme 6, jimnastik 6, masa tenisi 6, futbol 18, güreş 10, badminton 8, cross 8, müzik 8, sinema 8, drama 8, bala 8 gibi ders dışı egzersiz branşları bulunmaktadır ve minimum gerektirdiği öğrenci sayısı da bu şekildedir.

 

MEB’de Egzersiz Nasıl Açılır ?

MEB’de Egzersiz nasıl açılır kişiler egzersiz açmak adına egzersiz nasıl açılır sorusu ile yönelmektedir. Egzersiz açabilmek adına ilk olarak bağlı olmuş olduğunuz İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yayınlamış olduğu duyurulara dikkate almanız gerekmektedir. Egzersiz açabileceğiniz başlıklar ise 2010 / 49 sayılı genelge kapsamı içerisinde belirlenmiştir. Ayrıca il ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün inisiyatifi ile beraber 2010 / 49 sayılı genelgede yer almayan bazı başlıklar içerisinde de egzersiz faaliyete açılabilmektedir. Örneğin akıl zeka oyunları hızlı okuma diksiyon gibi branşlar üzerinden 2010 / 49 sayılı genelge dışında ise okullar hayat olsun projesi kapsamı dahilinde birçok konu içerisinden de seçilerek egzersiz açılabilmektedir.

 

MEB’de Kimler Egzersiz Açabilir ?

Kimler egzersiz açabilir kamu kurum ve kuruluşları içerisinde düzenlenen kurslara katılarak belge sahibi olan veya ulusal veya uluslararası düzeydeki yarışmalarda sporcu hakem antrenör olarak katıldıklarını belgelendirebilen diğer alan öğretmenleri tarafından da yürütülen bir durumdur. Egzersiz açabilme durumu üniversite onaylı alınmış olan eğitmenlik belgeleri ile de kişiler egzersiz açabilmektedir. Bunlardan bazıları hızlı okuma eğitmenliği akıl ve zeka oyunları eğitmenliği satranç eğitmeni yaratıcı drama eğitmeni gibi bunun yanı sıra öğretmenle eğer ders dışı egzersiz açarlar ise haftada 6 saat ek ders ücreti almaktadırlar.

 

Egzersiz eğitimlerimizi incelemek için : https://egitimsertifika.com/meb-egzersiz-paketi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?