+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Amacı

06 Ocak 2024
25 kez görüntülendi
Öğrenci Koçluğu Eğitimi Amacı

Akademik hayatın düzenlenmesi ve bireylerin kariyer hayatının şekillendirilmesi için uzmana ihtiyaç vardır. Öğrenci koçluğu eğitimi amacı ise bu uzmanlığı ihtiyaç duyan kimselere sağlamaktır. Eğitmen veya öğretmen olmak bireylerde motivasyonu sağlamak için tek başına yeterli olmaz. Motivasyon, ders çalışma teknikleri, stresle başa çıkma yöntemleri gibi konularda bilgi, birikim gerekir. Öğrenci ders çalışmayı bıraktığında öğrenci koçu sorunla başa çıkabilmelidir.

Sınavlara, akademik hayata ve pozisyonlara hazırlanmak istikrar ile çalışma disiplini gerektirir. Öğrenci koçluğu eğitimi amacı ise bu disiplini koça kazandırmaktır. Öğrenci koçluğu eğitimi, öğrenciye ve eğitmene bakan iki yönlü eğitimdir. Eğitmeni, öğrenci koçu olarak yetiştirirken diğer yandan eğitmenin öğrendiklerini öğrenciye uygulayabilmesini sağlar. Süpervizyon eğitimlerinin avantajı burada kendini gösterir. Öğrenci koçluğu eğitimi amacı kapsamlı şekilde incelendiğinde;

 • Öğrencinin eksik olduğu konuları nasıl ve ne şekilde çalışacağı hakkında yol göstermek
 • Stresle başa çıkma yöntemlerinin uygulamalı olarak öğrencide kullanılmasını kolaylaştırmak
 • Hedeflere ulaşma hususunda tam disiplin sağlanmasını öğretmek
 • Danışmanlık verilen kişinin kavrama ve akıl yürütme becerilerini geliştirmek
 • Eğitim alanında detaylı koçluk desteği sağlayabilmek
 • Ders ve mola dengesini öğrenciye kazandırabilmek
 • Öğrencinin yeteneklerine göre gelecek planlaması hazırlamasını sağlayabilmek
 • Zamanın önemini öğrenciye kavratarak başarılı olmasını sağlamak
 • Etüt merkezlerinde, okullarda, dershanelerde, eğitim kurumlarında ve eğitim destek merkezlerinde çalışmayı kolaylaştırmak
 • Öğrenciye çalışma programı hazırlanmasını ve eksikleri doğrultusunda yönlendirilmesine yardımcı olmak
 • Öğrenci koçluğu sertifikası ile çalışma alanını genişletmek
 • Uluslararası akreditasyonlu öğrenci koçluğu sertifikası ile yurt dışında da eğitime katkı sağlamasına yardım etmek
 • Öğrenci koçluğu eğitimi ile kişinin gelir düzeyini artırmak ve koçluk yapmasını kolaylaştırmak
 • E-devlet görünürlüğü olan öğrenci koçluğu sertifikası ile iş başvurularında başarı sağlamak

Panel üzerinden derslere giriş yaptığınızda öğrenci koçluğu eğitimi amacı zihninizde oturur. Derslerle öğrenciye nasıl danışmanlık yapacağınızı detaylıca öğrenirsiniz. Uzaktan öğrenci koçluğu eğitimi alsanız da kurs onsunda verilen sertifikada buna dair ibare yer almaz. Teori, uygulama ve süpervizyon eğitimleri sizi kurs boyunca yetiştirir. Bu da öğrenci koçluğu eğitimi sertifikası ile aktif çalışma hayatında başarılı olmanızı sağlar. Çalışırken de kendinizi geliştirmek ve hayat standartlarınızı yükseltmek öğrenci koçluğu eğitimi ile mümkündür. Kursu uzaktan eğitim şeklinde satın alıp sertifika sınavına online girebilirsiniz. Sınavdan geçerli puan aldıktan sonra da üniversite tarafından adresinize sertifika kargo ile gönderilir.

Öğrenci Koçluğu Eğitimi Kazanımları

Eğitim alınan kurs merkezleri sertifika programlarının kursiyerlere kazandırdıklarında büyük ölçüde etkilidir. Öğrenci koçluğu eğitimi kazanımları ile ilgili alacağınız cevaplar aslında başarının anahtarıdır. Öğrenci koçluğu eğitimi kazanımları ne kadar fazla ise sizin de başarınız artacaktır. Gelirinizi artırmanın yanında bulunduğunuz alanda sizi değerli kılar. İş başvurularında aranan kişi pozisyonuna geçersiniz.

Yurt dışında da çalışma imkanı veren öğrenci koçluğu sertifikası devlet üniversitesinden alınır. Kariyer Polikliniği, öğrenci koçluğu sertifikası verirken YÖK denkliği avantajı da sunar. Devlet üniversitesinin anlaşmalı olduğu yabancı üniversitelerden eğitim almışsınız gibi öğrenci koçluğu sertifikası geçerlidir. Bunun nedeni ise devlet üniversitesindeki akademisyenlerin ders programını hazırlamış olmasıdır. Eğitiminizin kaliteli olduğu Türkiye’de ve dünyada kabul edilir. Öğrenci koçluğu eğitimi kazanımları incelenirse;

 • Aktif çalışma hayatında kendinize yer bulabilirsiniz.
 • Eğitmen olmasanız da öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı yapabilirsiniz.
 • Boş zamanlarınızda vaktinizi danışmanlık vererek doldurabilirsiniz. Bu sayede gelirinizi de artırmış olursunuz.
 • Yurt dışında eğitim alanında çalışacaksanız öğrenci koçluğu sertifikası avantajı büyüktür.
 • Öğrenci koçluğu eğitimi sonunda verilen sertifika ömür boyu geçerlidir. Tekrardan kursa kayıt yaptırmanız ve sertifika almanıza gerek yoktur.
 • Uzaktan eğitim niteliklerinizi artırmanın en iyi yoludur.

Öğrenci koçluğu eğitimi kazanımları sizi bu alanda yükseltmek içindir. Eğitim fakültesi mezunları, akıl ve ruh sağlığı uzmanları öğrenci koçluğu eğitimi kazanımlarını yaşamak için kayıt yaptırabilir. Öğrencinin sorunları ile yakından ilgilenmek ve onu daha iyi anlayıp başarılı olmasını sağlamak için bu eğitimin yadsınamaz desteği vardır. İş başvurularından olumlu sonuç almak, rakiplerinizden sıyrılmak ve mesleki yeterliliğinizi artırmak için geç kalmadan öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı kursu alın. İşinizi yaparken eğitimlerin faydasını büyük ölçüde göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?