+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Online Eğitimi

30 Mayıs 2024
17 kez görüntülendi
Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Online Eğitimi

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Nedir?

Eğitim koçluğu eğitimi öğrencilerin kendilerine tanımalarına yetenek alanlarını keşfetmelerini amaç belirleyebilme ve kendileri için sunulan kaynakları daha iyi kullanabilmeleri için yönelik yol haritası ve eylem planlaması yapmalarına destek olan koçlar yetiştirmek amacıyla verilen bir eğitimdir. Bu şekilde öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı nedir sorusuna aydınlık getirmiş olduk ve öğrenci koşulu eğitimi ve eğitim danışmanlığı sertifika eğitimi sonunda üniversite onaylı uluslararası geçerliliği bulunan öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alabileceğiniz kurumlar bulunmaktadır. Alınan bu sertifika sayesinde koçluk ve danışmanlık alanında çalışmaya başlayabilirsiniz. Özel okul ve eğitim kurumlarında öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanı unvanları adı altında çalışabilmektesiniz. Koçlar günümüzde öğrencilerin yaşadığı sınav stresi ve bu strese bağlı olarak performans düşüklüğünü yüksek bir şekilde yaşayan kişilerin sıkça tavsiye aldığı veya Koç tuttuğu zamanlar bulunmaktadır.

 

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Kimler Alabilir ?

Bu alanda çalışmak isteyen yani öğrenci koçluğu veya danışmanlık alanında çalışmak isteyen kişilerin ilk olarak cevaplaması gereken bir soru olan öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası kimler alabilir sorusu adı altında kimlerin alabileceğini şöyle sıralayabiliriz. Okullarda eğitim ve öğrenci koçluğu yapmak isteyen kişiler, koçluk hizmeti vermek isteyen kişiler, ebeveyn koçluğu yapmak isteyen kişiler, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri, bireylere ve çocuklara hedefleri doğrultusunda yardım etmek isteyen kişilere, özel eğitim kurumlarında çalışan kişiler, herhangi bir eğitim kurumunda çalışan kişiler, öğrencilerle çalışan veya çalışmak isteyen kişiler, bireylere hedefleri için yardımcı olmak isteyen kişilere, öğrencilerin amaçlarını belirlemede destek olmak ve yardımcı olmak isteyen kişiler, öğrenciler ile arasındaki iletişim bağını güçlendirmek isteyen kişiler, öğrencileri hedef belirleme ve başarıya ulaşabilme gibi tanımlar ile tanıştırmak isteyen kişiler bu eğitimi alabilir ve eğitim sonucu sertifika sahibi olabilirler.

 

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası sahibi olan kişiler bu sertifika ile nerelerde çalışabilmelerini öğrenmesi adına sorulan bir soru olan öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası ne işe yarar sorusu altında çalışma alanları sayılabilir bu çalışma alanları eğitim koçluğu sertifikası ile beraber tekli eğitim danışmanlığı yapılabilmektedir ve öğrenci koçluğu sertifikası ile beraber okullarda proje başlatılabilmektedir. Online eğitim koçluğu sertifikası ile koçluk eğitimi vermek isteyen kişiler kurumlarda çalışabilmektedir. Öğrenci koçluğu sertifikası ile beraber etüt merkezleri içerisinde çalışabilirler, hali hazırda bulunan projeler için öğrenci koçu olarak yer alabilirler, online alınan eğitim koçluğu sertifikası ile resmi özel okullarda çalışabilirler, eğitim danışmanlığı sertifikası ile beraber danışmanlık merkezinde çalışabilirler, eğitim koçluğu sertifikası ile Koçluk ve eğitim merkezlerin içerisinde çalışabilirler ve bu saydığımız dallar içerisinde sertifika sahibi olan kişiler kurumlarına bağlı olarak çalışabilmektedirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?