+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Online Öğrenci Koçluğu Eğitimi

26 Aralık 2023
108 kez görüntülendi
Online Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Online Öğrenci Koçluğu Eğitimi İçerikleri Nelerdir?

Online Öğrenci Koçluğu Eğitimi adına profesyonel Online Öğrenci Koçluğu Eğitimi eğitim içerikleri nelerdir sorusu sorulmaktadır. Bu soruyla beraber kişilere profesyonel Öğrenci Koçluğu sertifikası eğitim içerikleri nelerdir sorusu altın da Öğrenci Koçluğu sertifikası içerisinde bulunan eğitim içeriklerinin öğrenmekte ve bu eğitim içerikleri üstünden hangi bilgileri edinecekleri hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Peki Öğrenci Koçluğu sertifikası eğitim içerikleri nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Kişilik yapısı ve türleri, sınav sistemi, eğitim sistemi, öğrenci koçluğu sistemi, aile ile etkili iletişim, ergen ile etkili iletişim, ergenlik özellikleri ve gelişim süreci, çoklu zeka kuramı, stresle başa çıkma, kariyer planlaması ve hedef belirleme, çatışma çözme becerisi, motivasyon, sorumluluk bilinci, dikkat konsantrasyon ders çalışmaya hazırlık süreci ve çalışma ortamı, etkin okuma ve dinleme ve not tutma planlı ve programlı çalışma teknikleri, zaman yönetimi, sınav teknikleri, sınava hazırlık sürecinde öğrenci takibi, öğrenciyi tanımak ve keşfetmek, pozitif yaşam becerileri, atılganlık eğitimi, kendini ifade edebilmenin önündeki engeller, öğrencinin kendini keşfetmesine yardım etmek, hayır diyebilme becerisi, analitik düşünme ve analiz edebilme yeteneğinin geliştirilmesi, problem çözebilme yeteneğinin geliştirilmesi diksiyonu, öğrencinin doğru kararı verme yeteneklerinin geliştirilebilmesi gibi eğitim içerikleri Online Öğrenci Koçluğu Eğitimi içerikleri arasında yer almaktadır.

 

Eğitim Koçu Olmak için Gerekli Şartlar Nelerdir?

Peki eğitim koçu olmak için gerekli şartlar nelerdir? Eğitim koçu olabilmek adına kişilerin Öğrenci Koçluğu sertifikası sahibi olması gerekmektedir. Peki Öğrenci Koçluğu sertifikasını kimler alabilir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Okullarda eğitim ve öğrenci koçluğu yapmak isteyen kişiler, koçluk hizmeti vermek isteyen kişiler, Öğrenci Koçluğu sertifikasıyla beraber takım koçluğu ve kurumsal koçluk yapmak isteyen kişiler, Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenleri, öğrenci koçluğu sertifikası ile beraber kişilere ve çocuklara hedefleri doğrultusunda yardımcı olmak isteyen kişiler, öğrenciler ile iletişimini güçlendirmek isteyen kişiler, eğitim koşulu sertifikasıyla beraber özel eğitim kurumlarında çalışanlar, herhangi bir eğitim kurumu içerisinde çalışanlar, Öğrenci Koçluğu sertifikasıyla beraber öğrencilerle çalışan ve çalışmak isteyen kişiler, öğrencilere yol haritası belirleme konusunda destek olmak ve fayda sağlamak isteyenler Öğrenci Koçluğu sertifikası alabilmektedir.

 

Öğrenci Koçu Olmak İçin Gerekli Sertifikalar Nelerdir?

Öğrenci koçu olmak için gerekli sertifikalar nelerdir öğrenci koçu olabilmek adına gerekli sertifika öğrenci koçluğu eğitimi sertifikasıdır. Bu sertifikayla beraber kişiler öğrenci koçluğu yapabilmektedir.

 

Eğitimi incelemek için: https://egitimsertifika.com/profesyonel-ogrenci-koclugu-ve-egitim-danismanligi-sertifika-programi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?