+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Oyun Terapisi Nedir?

29 Temmuz 2023
160 kez görüntülendi
Oyun Terapisi Nedir?

Oyun Terapisi Nedir ?

Oyun terapisi nedir çocuklar duygu ve düşüncelerini ifade etme konusunda yetişkinler kadar iyi bir durumda değildir. Çoğu zaman duygu ve düşüncelerinin farkında olmadan hareket edebilirler anlamlandırmaya bilirler bu nedenle ifade etmeleri de oldukça güçlü yetişkinler adına konuşma neyse çocuklar için de oyun aynı şey demektir. Oyun çocuk için duygularını ifade etme keşfetme ilişkileri keşfetme yaşantıları aktarma isteklerini doğru bir şekilde ifade etmeye ve kendilerini tatmin etme alanıdır. Oyuncaklar çocukların kelimeleri oyun ise anlatma isteklerini oluşturmaktadır. Aynı zamanda çocuklar oyun sayesinde kendileri adına daha az riskli ortamlar içerisinde öğrenme olanağı bulurlar.

 

Oyun Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır ?

Oyun terapisi eğitimi nasıl alınır oyun terapisi eğitimi almak için kurumlara başvurduktan sonra eğitim alınabilir. Kurumlar sizlere üniversite onaylı uzmanlar tarafından hazırlanmış programlar dahilinde eğitim vererek bu alandaki mesleki donanımlarını ve yeterliliklerini izi yerine getirmek adına siz de bu eğitimi vermektedir. Peki kimler oyun terapisi eğitimi olabilir onun hakkında da şöyle ufak bir şekilde bir sıralama yapalım: Psikoloji mezunları ve psikoloji öğrencileri, PDR den mezunları ve PDR öğrencileri, pedagoglar, doktorlar, öğretmenler, aile danışmanları, sınıf öğretmenleri, hemşireler, okul öncesi öğretmenliği, mezunu öğrenciler, çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri özel eğitim mezunu ve öğrencileri, sosyoloji mezunları ve öğrencileri sosyal hizmet mezunları, öğrencileri sosyoloji mezunları ve öğrencilere oyun terapisi eğitimi alabilmektedir.

 

Oyun Terapisi Sertifika Programı Eğitim İçerikleri Nelerdir ?

Oyun terapisi sertifika programı eğitim içerikleri nelerdir oyun terapisi sertifika programı eğitim içerikleri kişiler adına oldukça yönlendirildi çünkü kişiler eğitim içerikleri sayesinde bu alandaki bilgi ve donanımlara erişebilmektedir ve bunun yanı sıra mesleki yeterliliği de yerine getirebilmek adına önemli bir durumdur. Yani meslek adına eğitim içerikleri sizin donanım seviyenizi belirlemektedir. Peki eğitim içerikleri nelerdir şu şekilde sayalım: Yönlendirilmiş oyun terapi, ilk terapi görüşmesi, yaşa göre oyunlar, oyuncak çeşitleri, oyun ve önemi oyunun tanımı ve önemi oyunu etkileyen faktörler, yaşlara göre oyuncak tercihleri, oyun materyallerinin özellikleri oyuncakların sınıflandırılması, oyuncak çeşitleri, oyun terapisine vakaları, oyun odasının özellikleri, çocuk merkezli oyun terapisi, çocuk için terapistin anlamı, terapistin farkındalığı, oyun terapisinde güven oluşturma yönlendirilmiş oyun, terapi odasında çocukların sorduğu sorular gibi eğitim içerikleri oyun terapisi eğitimi içerikleri arasında yer almaktadır ve eğitimler dahilinde kişilere yönlendirilmektedir.

 

Eğitimi İncelemek veya Satın Almak İçin:

Oyun Terapisi Sertifikalı Eğitimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?