+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Robotik Kodlama Eğitimi Nedir

11 Ocak 2024
73 kez görüntülendi
Robotik Kodlama Eğitimi Nedir

Eğitim sisteminin çağın gereklerine uygun düzenlenmesi gelişmişlik düzeyini artırmak açısından önem taşır. Robotik kodlama eğitimi bu misyonu en güzel şekilde gerçekleştiren eğitimlerdendir. Çocuklara programlama dili, yazılım ve kod yazmada yol gösterici olabilmek umudu ile robotik kodlama eğitimi alınır.

MEB eğitimleri olarak da bilinen robotik kodlama eğitimi, okullarda müfredata girmiştir. Seçmeli derse girecek veya ders dışı egzersiz açacaklar robotik kodlama eğitimi ile kendilerini geliştirebilir. Robotlara hareket kabiliyeti kazandırmak, sağlık alanında kullanılacak cihazları tasarlamak için bu eğitimin verilmesi önem taşır. Robotik kodlama eğitimi alacaksanız Yaşam Boyu Eğitim ile görüşün. Kullanım alanı geniş ve dokümanları yoğun robotik kodlama eğitimi verilir.

Online Robotik Kodlama Eğitimi

Online robotik kodlama eğitimi, canlı ders ve uygulama eğitimleri ile oluşturulmuş programdır. Robotlarla veya bilgisayarla yakından ilgilenenleri ilgi alanına yöneltmek açısından büyük misyon üstlenir. Online robotik kodlama eğitimi, eğitmen açığını kapatacak düzeyde olup çocukların gelişimine katkıda bulunur. Çocuğun kod yazması, programlama dilini öğrenip robotları hareket ettirmesi büyüdüğünde büyük işlere imza atmasını sağlar. Online robotik kodlama eğitimi alarak gereken her yerde robotik kodlama dersi verirsiniz.

Robotik Kodlama Sertifikasını Nerede Kullanabilirim?

Robotik kodlama sertifikasını nerede kullanabilirim düşüncesi her eğitmenin merak ettiği konulardandır. Robotik kodlama sertifikası, eğitim verebileceğiniz her yerde geçerlidir. Üstelik YÖK denkliği şansınızın olduğu ülkelerde robotik kodlama sertifikası kullanılabilir. Robotik kodlama sertifikası ile çalışmalarınızın etki alanı genişler.

  • Özel okullarda ve devlet okullarında
  • Halk eğitim merkezi
  • Okul öncesi eğitim veren yerler
  • Akıl zeka oyunu kulüpleri
  • Belediyelere bağlı eğitim kurumları
  • Anaokulu ve kreş

Robotik kodlama sertifikasını nerede kullanabilirim düşüncesindeyseniz önceliğiniz uluslararası akreditasyonlu sertifika almak olmalıdır. Bu sertifikalar e-devlet görünürlüğüne sahip olup yurt dışında bile kullanımınıza imkan verir.

Robotik Kodlama Sertifikasının Yararları

Robotik kodlama sertifikasının yararları kişiyi yetiştirmesi bakımından önem taşır.

  • Programlama, yazılım geliştirme ve oyun üretme becerisi kazandırır.
  • Teknik bilgiyi artırır.
  • Hayal gücünü ve zeka gelişimini destekler.
  • Eğitmenlerin gelir kazanmasına yardımcı olur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?