+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika Programı

11 Ocak 2023
151 kez görüntülendi
Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika Programı

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Ne Demektir ?

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika Programı, Kişilerin her alanda yaratıcı kendi kendine yetebilen kendini tanıyabilen çevresiyle rahat bir şekilde iletişim kurabilen ve bu iletişimi geliştirebilen ifade etmekte güçlüğü ve ifade biçimlerine arttırabilmiş bireyler yetiştirmek için hazırlanmış olan Yaratıcı Drama Eğitmenliği Sertifika programı bu alanda kullanılan en yaygın eğitmenlik programıdır. Bu eğitim programına katılarak kişiler üniversite onaylı sertifika alması hallerinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından egzersiz ve Kurs açabilme haklarına sahip olabilmektedir. Aynı zamanda bu sertifika ile beraber özel kurumların da içinde yaratıcı drama eğitmeni olarak çalışabilme imkanı bulunmaktadır. Sadece eğitim kurumlarında bulunmamakla beraber özel sektörde hizmet alanında da tercih edilmekte olan bir eğitim programındadır. Yani hem resmi hem de Özel kurumlar için çalışma alanı sunmaktadır. Bu eğitim programı ile yaratıcı drama eğitmenlik kursu katılımcıları çocukların ve yetişkin bireylerin daha rahat bir şekilde sosyalleşebilmesi ve yaratıcı düşünce yapısını geliştirmeyi de katkıda bulunmaktadır. Özellikle küçük yaştaki çocuklar için kurgu ve gerçeklik ayrımının anlaşılmasında önemli bir rol oynayan bir eğitim programıdır. Yaratıcı drama alanında eğitim alan kişiler hem genç yaştaki kişilere hem de yetişkin bireylere faydalı olabilir ve bu alan içerisinde bir bilgi alanı havuzu oluşturabilirsiniz. Peki bu eğitimi kimler alabilir: Pedagoglar, Psikologlar, Rehber öğretmenler, aile danışmanları, özel Eğitimciler, psikoloji mezunları, psikoloji öğrencileri, Tıp mezunları, Tıp öğrencileri, çocuk gelişimi mezunları, çocuk gelişimi, Sosyoloji mezunları, sosyoloji öğrencileri, sınıf öğretmenleri, tüm branş öğretmenleri ve bu alana ilgi duyan lisans mezunları ve  ilgi besleyen herkes bu eğitim programına katılabilme hakkına sahiptir. Fakat bu eğitimi almak ister iseniz bazı sorular ile karşılaşırsınız. Bu sorular yaratıcı drama eğitmenliği nereden alınmalı ve en iyi yaratıcı drama eğitmenliği hangi kurumdan almalıyım sorularıdır.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli Yaratıcı Drama Eğitmenliği Nereden Alınır ?

Karşınıza çıkabilecek bir soru olan yaratıcı drama eğitmenliği nereden alınmalı sorusuna cevap olarak kişi kendisi için en uygun eğitim veren kurumdan eğitim almalıdır. Aynı zamanda verilecek olan sertifikanın üniversite onaylı olması da önemli bir koşuldur.

 

Tüm Resmi Ve Özel Kurumlarda Geçerli En İyi Yaratıcı Drama Eğitmenliği Hangi Kurumdan Almalıyım ?

Eğitim ve sertifika adına şartlarınızı belirledikten sonra bu şartları layığıyla yerine getiren kurum bulunup o kurumdan eğitim alınması gerekmektedir. Ama biz sizleri bulma zahmetinden kurtararak en kaliteli ve en uygun eğitimi sunmaktayız…

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?