+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi ve Sertifikası

13 Ocak 2023
164 kez görüntülendi
Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi ve Sertifikası

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi Nedir ?

Öncelikle yaratıcı drama kelimesini açıklayarak başlamak gerekmektedir. Yaratıcıdır ama doğaçlama rol oynama gibi tiyatro ya da drama teknik açılarından yararlanılarak bir toplu çalışması içinde bireylerin bir yaşantıyı bir olayı bir düşünceyi bazense soyut kavramları ya da bir davranışı yeniden gözden geçirerek oyunsu süreçler içerisinde anlamdırılması ve canlandırılmasıdır. Bu yaratıcı drama alanı eğitim ve öğretimde önemli bir noktada bulunmaktadır. Yaratıcı drama liderliğinin amacı bütün duyu organlarının aynı anda kullanıldığı için çocuklarda dikkat algılama dinleme konuşma bedenlerini de kullanarak anlatabilme ve yorumlama gibi sosyal iletişim becerilerini değiştirmektir. Bu sayede çocuklar sıkıntılarını ve sorunlarını daha iyi ifade edebilmekte ve daha rahat bir şekilde yorumlamayı yapabilmeyi öğrenmektedir. Ama çocuklardaki olumsuz duygu olarak sayılabilecek utangaçlık çekingenlik özgüvensizlik gibi durumlardan sıyrılmasına yardım eder peki yaratıcı ama liderliği ile yetiştirebileceğiniz bireylerde hangi özellikler bulunur derseniz bazı önemli özellikleri sayabiliriz: Bu özellikler kişide hayal gücünü geliştirir, bağımsız düşünmeyi arttırır, sosyal ve psikolojik farkındalığı, arttırır işbirliği yapabilme konusunda gelişim sağlar, sözel olmayan iletişim yollarını öğrenmesini sağlar, yaratıcılık ve estetik açısından gelişim sağlar, etik değerlere önem verilmesini sağlar, özgüven aşılamayı sağlar kendine güven duyabilme ve karar becerilerinin gelişmesini sağlar tanıma ve algılama gibi durumların gelişmesini sağlar eleştirel bir bakış açısı gelişmesini sağlar ve dört temel dil becerisini kazandırmaktadır. Bunlar temel olarak sayılabilecek yaratıcı Drama ile yetişen bireylerin özellikleridir. Eğer yaratıcı drama liderliği eğitimi almak ister iseniz eğitim öncesi bazı soruları yanıtlamanız gerekmektedir. Bu sorular yaratıcı drama liderliği eğitimi nereden alınmalı ve en iyi yaratıcı drama liderliği eğitim sertifikası nereden alınır sorularıdır.

 

Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi Nereden Alınmalı ?

Cevaplamanız gereken bir soru olan yaratıcı drama liderliği eğitim programı nereden alınmalı sorusuna cevap olarak kişi kendi eğitim ve sertifika beklentisi üzerinden cevap vermesi gerekmektedir. Eğer bu alanda iyi bir sertifika ve size uygun bir eğitim ister iseniz bu şartları sağlayan kurumdan eğitim almanız gerekmektedir. Aynı zamanda alacağınız sertifikanın da üniversite onaylı olması sizin için önemli bir detaydır.

 

En İyi Yaratıcı Drama Liderliği Eğitimi Nereden Alınır ?

Şartlarınızı hem sertifika hem de eğitim adına belirledikten sonra bu şartları sağlayan kurumu araştırmalı ve bulduğunuz kurumdan eğitim almanız gerekmektedir. Ama biz sizleri araştırma zahmetinden kurtararak en iyi ve en uygun eğitimi sunmaktayız…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?