+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yaşam Koçluğu Nedir?

11 Temmuz 2023
111 kez görüntülendi
Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam Koçluğu Nedir ?

Yaşam koçu kişileri bulundukları durumdan daha iyi bir seviyeye taşıyan kişidir ve yaşam koçluğu tamamen kişilerin zihninde yönelik bir çalışmadır. Kişilerin iç sıkıntılarını kararsızlıkları da arayışlarına çözüm üreten güvenilir bir yol arkadaşıdır. Günümüz dünyası içerisinde kişiler kendilerine bir yaşam koçu tayin etme ve yaşam koçu ile birlikte hareket etmeyi popüler bir durum haline getirmiştir artık bir ihtiyaç halini almış olan yaşam koçluğu dünyada da ülkemizde de oldukça popüler bir konumdadır. Profesyonel yaşam koçluğu eğitimi ile beraber koçluk alanında yetkin bir kişi haline gelebilirsiniz yaşam koçları sahip oldukları koştuk yetenekleriyle beraber aile ve fertlerin yanında olarak aile ve fertlerin sağlıklı ve kaliteli bir yaşam tasarlanmasına yardımcı olmaktadır. Yaşam koçluğu nedir sorusuna açıklık getirdikten sonra kişilerin yaşam koçu eğitimi hakkında bilgi edinmesi gerekmektedir. Yaşam koçu sertifikası eğitimi ile birlikte koç olmak isteyen kişilerin tüm dinamikleri öğrenmekte ve sektöre yetkin ve donanımlı yaşam koçu olarak girmektedir. Kişileri yetkin ve donanımlı bir şekilde sektöre atmak ise yaşam koçu eğitimi veren kurumların temel amacıdır. Mesleğinin tanımı ise resmi gazetede yayınlanmıştır ve yayınlanan tanımda ise şu şekilde koç mesleği açıklanmıştı: Koç ilgili yasal süreçler kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren koçluk aşamalarını kontrol eden ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Koç danışanların bireysel ve profesyonel yeteneklerini geliştirmeye yönelik farkındalık gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür şeklinde bir tanım yapılmıştır.

 

Yaşam Koçluğu Eğitimi Nasıl Alınır ?

Yaşam koçluğu eğitimi nasıl alınır sorusu ile karşılaşan kişilerin cevap olarak kendilerinin bu alanda nasıl bir konuma gelmek istedikleriyle doğru orantılıdır eğer ki bu alanda yetkin biri olmak ister iseler seçecekleri kurun uzmanlar ile çalışan ve üniversite onaylı bir programa sahip olup bu program dahilinde eğitim veren bir kurum olması gerekmektedir yani bu alanda deneyimli kişilerin sizin ile irtibatta olması sizin için daha iyi olacaktır.

 

Yaşam Koçluğu Ne Yapar ?

Yaşam koçluğu ne yapar sorusu altında kişiler yaşam koçluğu eğitimi almak ister ise ne gibi bir donanıma sahip olacağını öğrenmektedir. Yaşam koçları kısa bir tanım ile normal davranan kişileri performanslarını nasıl daha iyi bir şekilde arttırabilecek ekleriyle ilgilenir.

 

EĞİTİMİ İNCELEMEK VEYA SATIN ALMAK İÇİN:

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi (120 Saat)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?