+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yaşam Koçluğu Sertifikası

27 Kasım 2023
52 kez görüntülendi
Yaşam Koçluğu Sertifikası

Yaşam Koçluğu Sertifikası MEB Onaylı Eğitim İçerikleri Nelerdir ?

Yaşam koçluğu sertifikası eğitimi alırken kişilerin hangi donanımları ve kazanımları elde edeceğini öğrenmek adına yaşam koçluğu eğitimi MEB onaylı eğitim içerikleri nelerdir sorusunu sormaktadır. Peki yaşam koçluğu eğitim içerikleri nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz: Öfke ve stres yönetimi, çözüm odaklı yaklaşım, aile modelleri, bütünsel dinleme ve empati kurma, etkili soru sorma sanatı, algı oluşturma, sınav kaygısıyla baş etmek, dikkat ve odaklanmayı geliştirmek, problem çözme, anlaşmazlık yönetimi, uzlaşma, sanal bağımlılık, bağımlılık ve olası durumlarla baş etme gibi eğitim içerikleri yaşam koçluğu eğitimi içerisinde bulunmaktadır.

 

Kimler Yaşam Koçu Olabilir ?

Kimler yaşam koçu olabilir yaşam koçluğu sertifikası almak isteyen kişilerin oldukça sık bir şekilde sormuş olduğu bir sorudur. Peki kimler yaşam koçu olabilir bu soru dahilinde kimlerin yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursuna başvurduğunu kişiler öğrenir ve bu konu hakkında biraz ön bilgi edinir bunun dahilinde kişiler yaşam koçluğu eğitimini almak istedikleri takdirde herhangi bir ön koşul veya şart ile karşılaşmaz var ama yine de bu soru dahilinde kimlerin bu alana ilgi duyup duymadığı hakkında bilgi edinebilirler. Peki kimler yaşam koçluğu eğitimi alır şu şekilde sıralayalım: Hayatlarına kendini bir ileri seviyeye götürmek için gerekli olan güce ihtiyaç duyan kişiler, bireylerle arasında bulunan iletişimi güçlendirmek isteyen kişiler, eğitimciler, özel eğitmenler, hoşluk hizmeti vermek isteyen kişiler, yaşamlarının farklı alanlarda keşfetmek isteyen kişiler, kişisel gelişim konusunda farklılaşmak isteyen ve programa ilgi duyanlar, yaşamlarının geri kalanı boyunca dizginlerini eline almak ve hedefleri doğrultusunda ilerlemek isteyen kişiler yaşam koçluğu sertifikası eğitimi almaktadır.

 

Yaşam Koçu Neler Yapar ?

Yaşam koçluğu eğitim programı dahilinde kişiler yaşam koçu neler yapar sorusu ile de karşı karşıya kalmaktadır ve yaşam koşulları normal davranan kişiler adına hizmet vermektedir. Yani psikiyatristler ve psikologlar için anormal davranış sergileyen kişilere yaşam koçluğu eğitimi verilmemektedir. Yani o dala psikiyatrlar ve psikologlar ilgilenmektedir yaşam koçları normal davranan kişiler tabiriyle sınırlandırılmış kişiler adına hizmet vermektedir yaşam koçları kişilerin performanslarına arttırmak ve amaçları doğrultusunda ilerlemek için yol haritası çizmek gibi bazı görevleri bulunmaktadır. Yaşam koçluğu sonrası kişiler amaçlarına kavuşabilir daha mutlu daha sağlıklı ve daha başarılı bir yaşam için gerek duyduğu bütün gereksinimlere elde etmiş olabilir.

 

Eğitimimizi incelemek için: https://egitimsertifika.com/profesyonel-yasam-koclugu-egitimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?