+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Adana Spor Koçluğu Eğitimi İle Yeni bir Meslek

25 Ağustos 2023
65 kez görüntülendi
Adana Spor Koçluğu Eğitimi İle Yeni bir Meslek

Adana Spor Koçluğu Eğitimi İle Yeni bir Meslek edinmek Eğitim Sertifika ile Devlet Üniversite ile hazırlanan Spor Koçluğu Eğitimi Sertifika Programı mümkün olmaktadır.

Eğitim Sertifika ile Devlet Üniversite ile hazırlanan Spor Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına katılarak eğitiminizi tamamlayabilir ve alacağınız Spor Koçluğu sertifikası ile kariyerinize yeni bir yön verebilirsiniz.
Sağlıklı yaşam için sporun önemi herkes tarafından açıkça bilinirken, doğru zamanda doğru sporun yapılabilmesi için uzman bireylerden destek alınması gerekmektedir. Ruhsal ve bedensel olarak bireyin daha güçlü olmasına destek olan spor koçu son zamanlarda özel meslek dallarından biri haline gelmiştir. Birçok spor merkezinde yer alan spor koçları belirli bir yaş grubuna hizmet vermektedir. 

Adana Spor Koçluğu Eğitimi ile Adana’mızın profesyonel spor koçluğu ihtiyacını karşılamak ve bu alanda kariyer planlaması yapan bireylere mesleği tüm ayrıntılarıyla öğretmek için üniversite işbirliği ile hazırlanan bu programı kaçırmamanızı öneriyoruz.

Eğitim Sertifika sitemize girerek ya da Eğitim danışmanımızla 0507 204 61 82 nolu hattımızdan iletişime geçerek eğitime dahil olabilir ve spor koçu olabilirsiniz.

Spor Koçunu, genel kapsamda spor alanlarında görev alan ve kişilerin doğru spor yapmalarına destek olan sağlıklı ve idealleri olan bireyler olarak tanımlayabiliriz. Spor merkezine Spor psikolojisi ve sağlıklı bir yaşam sürmek için gelen kişilere neler yapabileceklerini anlatan ve aynı ortamda fiilen bu hareketleri gösteren spor koçları bu sektörde aranan kişiler olmuşlardır. Sporcuların daha iyi ortamlarda spor yapmalarına yardımcı olarak, eksik veya yanlış olan kısımları gösterecek deneyimli sporculardır. Bu görev ve tanımlamalara Adana Spor Koçluğu Eğitimine dahil olarak sahip olabilirsiniz.

Dünyada ve Türkiye’de spor koçluğu tamamen bir meslek alanına girmiştir. Yüzlerce spor salonunun açılması da spor koçlarına olan ihtiyacı göz önüne sermektedir. Adana Spor Koçluğu Eğitimini bitirerek sertifika sahibi olan bireyler sporu anlatan, spor yapmak isteyen herkesin yanında destek olan, takım halindeki profesyonel sporculara da taktikler vererek başarılarının daimi olmasını sağlayan ve doğru sporun nasıl yapıldığını gösteren koçlar Spor Koçluğu mesleğinin bir üyesidirler. 

Adana Spor Koçluğu Eğitimi Kimler Katılabilir?

 • Beden eğitimi öğretmenleri,
 • Spor fakültesi öğrencileri ve mezunları,
 • Doktor, psikolog, hemşire,
 • Sosyal hizmetler uzmanı,
 • Koçluk mesleği ile ilgilenen herkes Adana Spor Koçluğu Eğitimine katılabilir.

Spor koçu olabilmek için temel kavram sertifikaya sahip olmaktır. Spor koçu olabilmek için mutlaka eğitim almalı ve bu eğitim sonucunda sertifikaya sahip olunmalıdır. Eğitim Sertifika size bu fırsatı uzaktan eğitim ayrıcalığı ile sunmaktadır.

Adana Spor Koçluğu Eğitimi Sertifikası İle İstihdam Alanları

Adana Spor Koçluğu Eğitimine katılarak eğitimini tamamlayan ve mesleki yeterliliğini sağlayarak sertifika almaya hak kazanan bireyler;

 • Spor salonlarında,
 • Diyet merkezlerinde,
 • Özel spor merkezlerinde,
 • Koçluk merkezlerinde,
 • Fitness salonlarında,
 • Sağlıklı yaşam için ayrılan merkezlerde ( Spa, otel,vb ) spor koçu olarak çalışabilirler.

Adana’da Spor Koçluğu Eğitimi Sertifika Programına katılmak için 0507 204 61 82 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz. Ya da aşağıda linki tıklayarak satın alma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Keyifli eğitimler dileriz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?