+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nedir ?

26 Mayıs 2023
133 kez görüntülendi
Aile Danışmanlığı Sertifikası Nedir ?

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nedir ?

Aile danışmanlığı sertifikası nedir aile danışmanlığı sertifikası eğitim programı içerisinde toplumun temel yapı taşı olan ailelerin daha sağlıklı mutlu ve huzurlu olabilmesi adına aileyi oluşturan kişilerin problemlerinin ana kaynağına inerek psikolojik sosyolojik kültürel bilimsel yönleri doğrultusunda araştırma yaparak ve bu problemleri ortadan kaldıracak donanıma sahip kişilerin yetiştirilmesi amaçlanmaktadır ve bu eğitim doğrultusunda alınan sertifika ise aile danışmanlığı sertifikasıdır. Aile danışmanlığı alanında çalışmak isteyen kişilerin katılmak zorunlu olduğu bir eğitim ve sertifika programıdır. Aile danışmanlığı sertifikası eğitim programı aile danışmanı sertifikası aile ve sosyal politikalar bakanlığı tarafından 2012 tarihinde yayınlanarak yürürlüğe giren 28401 sayılı gerçek kişiler ve özel hukuk tüzel kişilere kamu kurum ve kuruluşlarının açılacak aile danışma merkezleri yönetmeliği uyarınca aile danışma merkezleri aile danışmanı olarak çalışabilmesi için alınması gereken eğitim sonunda düzenlenmiş olan bir sertifikadır. Bu sertifika sahibi olan kişiler Türkiye’nin herhangi bir yerinde aile danışmanı merkezi açabilme yetkisine sahip olmaktadır. Bu yüzden aile danışmanlığı sertifikası aile danışmanı alanına girmek isteyen herkesin olması gereken bir sertifikadır.

 

Aile Danışmanlığı Sertifikası Alınca Ne Olur ?

Aile danışmanlığı sertifikası almak isteyen kişilerin aile danışmanlığı sertifikası alınca ne olur sorusu altından hangi alanlarda çalışabileceklerini veya kendi işletmeleri konusunda nasıl bir yol izleyebilecekleri öğrenmektedir. Aile danışmanlığı sertifikası sahibi olan kişiler mesleki yeterlilikleri yerine getirdikleri takdirde özel aile danışma merkezi açabilir, SHÇEK’ E bağlı aile danışma merkezlerinde çalışabilir, özel aile danışmanı merkezinde çalışabilir, bireysel klinikler içerisinde çalışabilir, sosyal hizmetler ve çocuk esirgeme genel müdürlüğü içerisinde çalışabilmektedir. Yani bu sertifika sahibi olduğunuzda hem kendi işletmeniz içerisinde çalışabilir hem de resmi ve özel kurumlarda çalışabilirler.

 

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Peki aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilir bu soru dahilinde cevap verildiğinde bu cevap dahili içerisinde olup olmadığınızı öğrenmeniz gerekmektedir. Bu sayede bu eğitimi alıp alamadığınız hakkındaki düşünceleriniz siz de gidermiş olursunuz peki bu aile danışmanlığı sertifikası eğitimini kimler alabilir: Tıp, psikoloji, PDR, çocuk gelişimi, hemşirelik, sosyoloji, sosyal hizmet bölümleri içerisinden en az bir tanesinde 4 yıllık lisans programı dahilinde mezun olmuş kişiler aile danışmanı sertifikası eğitim programına başvurabilir ve aile danışmanı sertifikası alabilirler.

 

Aile danışmanlığı eğitim programına başvurmak için: https://egitimsertifika.com/aile-danismanligi-egitimi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?