+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nerelerde Geçerlidir?

02 Mart 2023
497 kez görüntülendi
MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nerelerde Geçerlidir?

MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nedir?

MEB onaylı satranç eğitimi Sertifikası alabilmek için kişilerin üniversite onaylı eğitmen eğitim programına katılması gerekmektedir. Eğitim sonunda ise almış olacağınız satranç sertifikası ile beraber MEB’e bağlı kurumlar ve halk eğitim merkezleri içerisinde satranç öğretmenliği yapabilecek bir konuma gelirsiniz. MEB onaylı satranç eğitmenliği sertifikası nedir derseniz bu eğitimler sonucu alacağınız sertifikadır. MEB satranç eğitimi müfredata girme konusunda oldukça hızlı adımlar atılmıştır. Çünkü sayısal ve sosyal zekanın gelişebilmesi açısından oldukça önemlidir amacına uygun bir halde işlemek adına küçük bir eğitim MEB onaylı satranç sertifikası veya üniversite onayla satranç sertifikası sahibi olmak yeterli bir koşuldur. Satranç eğitmenliği sertifikası ile üniversite onaylı adı altında bulunan sertifikalarını geçerliliği arasında herhangi bir fark araların da bulunmamaktadır. Bu sertifikalar sayesinde Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde egzersiz açabilir veya özel kurumlarda satranç eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

 

MEB Satranç Sertifikası Nasıl Alınır?

MEB satranç sertifikası nasıl alınır ver iseniz bu konuda satranç eğitimi olmak için öncelikle şunu bilmeniz gerekmektedir. Okulunuzda ya da halk eğitim merkezlerinde kurs veya egzersiz açmak için kaliteli ve nitelikli bir yerden eğitim almanız gerekmektedir. Eğitim kurumlarında eğitmen olarak çalışan kişiler genellikle ulusal ya da uluslararası turnuvalar bazında ülkesini temsil etmiş kişiler ya da şans almış sporculardır. Fakat bu sayılar oldukça az olduğu için hala ihtiyaç duyulmaktadır. MEB onaylı sertifika alabilmek için ne kurumlarından sertifika almanız gerekmektedir ve bu sayede aldığınız eğitim sonucu sertifika aldığınızda e- devlet’ ten sorgulanabilir ve Milli Eğitim Bakanlığı adı altında sertifika isteyen iş yerlerine başvurabilirsiniz. Yani bir bakıma sizin için iş yelpazenize arttırabilecek bir durumdur bu gibi durumların yanı sıra üniversite onaylı bir kurumdan alır iseniz de iş yerlerinde sizin için herhangi bir değişiklik tanınmayacaktır.

 

Kimler Satranç Kursu Açabilir?

Satranç eğitmenlik sertifikası sahibi olan kişiler kimler satranç kursu açabiliriz sorusu ile karşı karşıya kalabilmektedir. Bu sorunun cevabı ise üniversite onaylı veya MEB onaylı eğitim almış kişiler kurumlardan sertifika sahibi olduktan sonra satranç kursu açabilmektedirler. Satranç kursu dışında sertifika sahibi olan kişiler: Okullarda, bilim ve sanat merkezlerinde, kişisel gelişim merkezlerinde, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde, okul öncesi eğitim merkezlerinde, kreşlerde, özel rehabilitasyon merkezlerinde çalışabilmektedirler.

Eğitimi İncelemek veya Başvurmak İçin: https://egitimsertifika.com/akil-zeka-oyunlari-ve-satranc-egitmenligi-sertifikasi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?