+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Aile Danışmanlığı Sertifikası Programı – Eğitim Sertifika

29 Mart 2023
149 kez görüntülendi
Aile Danışmanlığı Sertifikası Programı – Eğitim Sertifika

Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Aile Danışmanlığı Sertifikası hayatımıza nasıl girdi? Günümüzde aileler arasında yaşanan problemlerin sıklığı ile birlikte bazı kelimeler de hayatımıza girmiş oldu bu kelimeler aile danışmanlığı aile danışmanlığı sertifikasını ve aile danışmanlığı eğitimidir. Peki bu aile danışmanlığı nedir ve ne işe yarar aile danışmanlığı aileyi oluşturan kişilerin arasında bulunan ilişkilerin daha düzgün ve daha dayanıklı temellere inşa etmek için tercih edilen bir psikolojik danışmanlık hizmetidir. Aile danışmanları işleviyse aile içinde bulunan bütünlüğe zarar verecek olumsuzluklardan kurtulmak denilebilir. Özellikle danışmanlık hizmeti alan kişiler ilişkileri esnasında daha başarılı olmaktadır. Bu süreç bu başarıyla birlikte doğru orantılı ilerlemektedir. Aile danışmanlarının bir özelliği ise sizin ilişkilerde karşınıza çıkabilecek bazı problemlere öngörmesidir. Mesela örnek vermek gerekirse aile arasında farklı nedenlere bağlı bozulmalar, aileyi oluşturan kişilerin arasında bulunan saygı duvarlarının erimesi, ailede iletişim kopukluğunun başlaması, temelsiz çatışmalar gibi sorunları nasıl çözeceğinizi ve bunlara karşı önlem nasıl hazırlık yapacağınızı öğretmektedir.

 

Aile Danismanligi Sertifika Egitimi Aile Iliskileri

Aile Danismanligi Sertifika Egitimi Aile Iliskileri

 

Aile Danışmanlığı Sertifikasını Kimler Alabilir ?

Aile danışmanlığı sertifikası ile ilgili kişilerin merak ettiği bir diğer soru ise aile danışmanlığı sertifikasını kimler alabilirdir. Bu sorunun cevabı ise şöyledir: Sosyal hizmet, sosyal ölçüm, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, çocuk gelişimi ve hemşirelik alanlarından herhangi birinde en az 4 yıllık lisans programından mezun olmuş kişiler ve bu ilgili bölümlerin öğrencileri bu programa katılabilmektedir. Bu program sayesinde artık bu alanda hem bilgi kazanıp ve iş konusunda kişiler kendini geliştirmiş olurlar. Sertifika almakta bu kazanımların yanında oldukça önemli bir konumdadır. Bu yüzden sertifikada büyük bir önem taşımaktadır.

 

Aile Danismanligi Sertifika Egitiminde Aile Sistemleri Konusu

Aile Danismanligi Sertifika Egitiminde Aile Sistemleri Konusu

 

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığını duyulan yoğun ilgiden dolayı bu alanda çalışmak isteyen veya bu alanla ilgili bilgi sahibi olmak isteyen kişilerin karşısına çıkan bir soru olan aile danışmanlığı sertifikası nereden alınır sorusunun cevabı ise kişinin kendi bazında vermesi gereken bir cevaptır. Eğer kişi bu alanda deneyimli ve bilgi açısından zengin biri olmak isterse bu koşulları sağlayabilen eğitim kurumlarını bulmalı ve o kurumlardan eğitim almaktadır. Bu sayede kendisi adına en uygun ve en kaliteli eğitimi almış olacaktır. Bunun yanı sıra almış olduğunuz eğitimin sonucunda sertifika durumunda ise üniversite onaylı bir sertifika veren eğitim kurumunun tercih edilmesi de önemli bir detaydır.

 

Eğitimi İncelemek veya Satın Almak İçin: https://egitimsertifika.com/aile-danismanligi-egitimi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?