+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır ?

05 Haziran 2023
178 kez görüntülendi
Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır ?

MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası Eğitim İçeriği Nelerdir ?

MEB onaylı satranç eğitmenliği sertifikası eğitim içeriği nelerdir ve Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır gibi sorular altındaki kişiler eğitim aldıkları takdirde hangi konularda eğitim alacaklarını ve hangi içerikler üzerinde donanım sahibi olacaklarını öğrenmektedir. Peki satranç eğitmenliği sertifikası içerikleri nelerdir şu şekilde sıralayalım: Tahta ve taşları, kale uygulaması, kalenin hareketi, filin hareketi ve zihin hareketi, fil uygulaması ve zihin uygulaması, şahın hareketi, şah uygulaması, atın hareketi, at uygulaması, piyon hareketi, şah edip piyano uygulaması ayrıca birkaç kural daha saldırı ve tehdit mat aramak oyun başlarken bir oyun başlarken çoban matı bir çoban matı 2 merkezin önemli bir merkezin önemi 2 vezir gezmede idam mangası tahtada satranç eğitmen eğitimi ve zıt çatalı gibi eğitim içerikleri satranç eğitmenliği sertifikası içerisinde bulunmaktadır. Yani bu eğitimi tamamlayıp sertifika sahibi olduğunuzda bu konular üzerinde donanım ve bilgi sahibi olursunuz.

 

Kimler Satranç Kursu Açabilir ?

Kimler satranç kursu açabilir satranç eğitmenliği sertifikası almış ve üniversite onaylı olduğu takdirde herkes satranç kursu açabilmektedir. Peki kimler satranç eğitmenliği sertifikası alabilir şu şekilde sıralayabiliriz: Okul öncesi eğitmenlere, özel ders veren öğretmenler, satranç oyunlarına ilgi duyanlara, yeni mezun öğretmenler, satranç eğitmenliği yapmak isteyenler, eğitim fakültesinde, fen edebiyat fakültesinde öğrenim gören öğrenciler, satranç dersi vermek isteyen öğretmenler eğitim sektöründe çalışmak isteyenlere Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi veya özel okullarda görev yapan öğretmenler çocuk gelişimi ve sosyal hizmet alanında ön lisans programından mezun öğrenim gören öğrenciler katılabilir. Yani satranç eğitmenliği sertifikası aldığınız takdirde satranç kursu açabilmektesiniz.

 

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır ?

Satranç eğitmenliği sertifikası nasıl alınır satranç öğretmeni olmak ve okulunuz içerisinde veya halk eğitim merkezleri içerisinde satranç kursu ve egzersiz açmak için çeşitli ve detaylı bir eğitim almanız gerekmektedir. Eğitim kurumları içerisinde eğitmen olarak görev olanların çoğu ulusal ya da uluslararası turnuvalar içerisinde ülkesini temsil etmiş ve lisans almış sporcular tarafından eğitim verilmektedir. Ancak bu sayı oldukça yetersiz kalmaktadır ve bu yüzden üniversite onaylı eğitim programları ile sertifika eğitim veren kurumların vermiş oldu eğitim programlarına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz. Bu sayede ülkemiz içerisinde oldukça ihtiyaç duyulan olan satranç eğitmenliği konumu içerisinde kendinize yer bulabilir ve bunun alan içerisindeyim mesleki hayatınıza başlayabilirsiniz.

 

EĞİTİMİ İNCELEMEK VEYA SATIN ALMAK İÇİN:

Satranç Eğitmenliği Sertifika Programı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?