+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitimi

28 Ocak 2023
159 kez görüntülendi
Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitimi

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Programı Eğitim İçeriği Nelerdir ?

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği programı eğitim içeriği nelerden akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi adına akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği programı eğitim içeriği nelerdir sorusu oldukça önemlidir çünkü kişiler bu soruyla beraber hangi eğitim içerikleri üzerinden bilgi ve donanım sahibi olacaklarını öğrenmektedirler. Çünkü bu bilgiler eşliğinde kişiler mesleki yeterliliği yerine getirmektedir. Akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi, eğitim içerikleri, sözel oyunlar, kutulu oyunlar, strateji oyunları, hafıza oyunları, zeka oyunları, akıl ve zeka nedir, akıl yürütme ve işlem oyunları, geometrik ve mekanik oyunlar, yaratıcılık ve sıra dışı düşünme becerisi, oyunun öğrencilerin gelişimine etkileri nelerdir zeka oyunları dersinin müfredatı gibi eğitim içerikleri bulunmaktadır.

 

Akıl Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşer Yarar ?

Akıl zeka oyunları sertifikası ne işe yarar akıl zeka oyunları sertifikası sahibi kişilere mesleki yeterlilikleri yerine getirdikleri takdirde bazı alanlarda çalışabilir ve kendilerini istihdam alanı yaratabilir. Peki bu alanlar nelerdir şu şekilde sıralayalım: bire bir seanslar ile beraber outdoor çalışmaları düzenleyebilirsiniz, akıl oyunları ve satranç turnuvası düzenleme hakkına sahipsiniz, zeka oyunları ve satranç kulübü kurabilirsiniz, kendi zeka oyunları merkezinizi kurabilirsiniz, okullar hayat olsun projesi içerisine dahil olmuş olan okullarda zeka oyunları, kursu veya satranç kursu açabilirsiniz, okullarda 5-6-7 ve 8. sınıflar içerisinde zeka oyunları dersinde öğretmen olarak katılabilir ve derslere girebilirsiniz, tüm eğitim kademeleri içerisinde hayat boyu öğrenme üzerinden okullar hayat olsun projesi kapsamı içerisinde egzersiz açabilirsiniz, özel sektörde mesai saatlerinin dışında kalan zamanlarda kurs açabilir veya eğitimlerde eğitici olarak görev alabilirsiniz, belediyelerin düzenlemiş olduğu zeka oyunları festivalleri veya bünyesi içerisinde çalışmış oldukları zeka kulüpleri zeka evleri gibi kurumlar içerisinde eğitici olabilirsiniz. Yani akıl zeka oyunları sertifikası oldukça geniş bir iş alanına sahiptir denilebilir.

 

Nasıl Satranç Eğitmeni Olurum ?

Nasıl satranç eğitmeni olurum satranç eğitmeni olmak adına kişilerin akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi kursa programlarına katılarak sertifika sahibi olması ve eğitim alması gerekmektedir. Bu sayede kişiler hem mesleki yeterliliği sağlamak için adına gerekli bilgileri alır ve bunun yanı sıra sertifika sahibi olarak da bu alandaki bilgi ve becerilerini belgelendirebilirler.

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak İçin: https://egitimsertifika.com/akil-zeka-oyunlari-ve-satranc-egitmenligi-sertifikasi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?