+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası

15 Aralık 2023
72 kez görüntülendi
D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası

D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Nasıl Olunur ve Nasıl uygulanır?

D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası konusundan önce, D2 dikkat testi uygulanırken D2 dikkat testi değerlendirmesi nasıl yapılır sorusu altında test sonucunda kişilere nasıl bir puanlama sistemi uygulanacağı açıklanmaktadır. D2 dikkat testi test sırasında 6 puan oluşmaktadır bunlar TN işaretlenmiş satırların toplam sayısı E1 işaretlenmemiş atlanan basamak sayısı E2 yanlış işaretlenmiş olan sayı sayısı CP toplam işaretlenmiş olan satır sayısı TN – E ses performansı ve %E dir. Hata oranı ve bu durum bağlamında D2 dikkat testi bireysel veya gruplar halinde uygulanmaktadır ve en fazla 8 dakika içerisinde tamamlanması gereken bir test türüdür. D2 dikkat testi testin süresi satırlara bölünerek hesaplanmaktadır ve 14 satır adına her satır için 20 saniye süre verilmektedir ve bu süre hesaplaması yapılmaktadır. Test içeriğinde ise harfler veya satırlar bulunmaktadır yani D2 dikkat etsin puanı alıp da nasıl bir puanlama sistemine sahip olduğunu bu şekilde açıklamış oluruz.

 

D2 Dikkat Testi Materyalleri Nelerdir ?

D2 dikkat testi değerlendirilmesi nasıl yapılır sorusunun ardından D2 dikkat testi materyalleri nelerdir sorusu gelir bu soru dahilinde kişiler D2 dikkat testi adına hangi materyallerin gerek olduğunu öğrenmektedir. D2 dikkat testinin yapılabilmesi adına gerekli materyaller asıl uygulama formu, norm tablosu, örnek uygulama formu ve kırmızı kalemdir. Bu materyaller dahilinde D2 dikkat testi uygulanabilmektedir gerekli olan materyalleri de temin edebileceğiniz oldukça fazla kurum bulunmaktadır. D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası almanız gerekmektedir

 

D2 Dikkat Testi Eğitimi ve Sertifikası Kimler Alabilir ?

Peki D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Sertifikası kimler alabilir bu soru dahilinde kişiler diyor ki dikkat testi eğitimi almak istediği yere takdirde D2 dikkat testi eğitimi alıp alamadıkları hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Bu soru da D2 dikkat testi eğitimi alınacağı zaman sorulması gereken ilk soru peki kimler D2 dikkat testi eğitimi ve sertifikası alabilir şu şekilde sıralayalım: Lisans mezunu olan hemşireler, özel eğitim öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, sosyal hizmet uzmanları, sosyoloji mezunları, psikologlar, psikolojik danışmanlar, çocuk gelişimi öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, özel eğitim öğretmenleri, lisanslı sosyoloji, felsefe olup rehber öğretmen adı altında atanan kişiler, uzman asistan ve pratisyen hekimler, en az 450 saatlik bir aile danışmanlığı sertifikası olan kişiler D2 dikkat testi eğitimine başvurabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?