+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEB Onaylı Bebek Spa Sertifikası

24 Haziran 2024
17 kez görüntülendi
MEB Onaylı Bebek Spa Sertifikası

Bebek Spa Eğitimi MEB Onaylı Nereden Alınır ?

Dünyada birçok kültürde bulunan bebek sıpa ve masajı bebeklerin duygusal ihtiyaçlarını karşılayabilmek onları rahatlatabilmek ve bebekler ile aradaki bağ güçlendirmek için yapılan bir masaj yöntemidir. Yapılan araştırmalar sonucunda ise bebeklerin gıdadan daha çok tene ihtiyaç duyduğu fark edilmiştir. Bu da bebek sıpa ve masajını daha önemli konuma koymaktadır. Çünkü ebeveynlerin bu eğitimler sayesinde çocuklarıyla arasındaki bağı daha iyi güçlendirme ve çocukların sosyalleşebilme, özgüven ve daha mutlu olabilmelerini sağlamaktadır. Bu sıpa ve masaj tekniğini öğrenmek isteyen kişilerin eğitim alması gerekmektedir. Aldıkları eğitim sonucunda genel olarak kişiler MEB onaylı bebek sıfat sertifikası almaktadırlar. Fakat bu eğitim almak isterseniz bebek spa eğitimi MEB onaylı nereden alınır sorusunun cevaplamanız lazımdır. Bu sorunun cevabı ise uzman kişiler tarafından hazırlanmış programlara sahip ve üniversite onayı bulunan kurumlardan almanız gerekmektedir. Bu sayede kaliteli ve sizin adınıza en ideal eğitim alırsınız bu eğitim sonucu çocuklarınız ile aradaki bağa güçlendirebilir veya bu alanda çalışabilirsiniz. Çok yönlü bir dal olan bebek sıpa eğitimi kişiler için oldukça önemlidir ve özellikle ebeveynlerin erken yaşta çocuklarına bebek masaj ve sıpa eğitimi aldıktan sonra terapiye başlamaları önerilen bir durumdur ve giderek yaygınlaşmaktadır.

 

Bebek Spa Sertifikası MEB Onaylı Geçerliliği Var Mıdır ?

Bebek spa sertifikası MEB onaylı geçerliliği var mıdır sorusunun cevabı alacağınız kurumun belirleyici bir şeydir.  Eğer alacağınız kurum yönetmeliğe uygun ve aynı zamanda üniversite onaylı ise artık alacağınız sertifika e-devlet üzerinden sorgulanabilir ve milli eğitim bakan onayı bulunmaktadır. Bu sayede MEB onaylı bebek spa sertifikası almış olursunuz ve artık bu sertifikayı hem resmi hem de özel kurumlarda kullanabilecek hale gelirsiniz.

 

MEB Onaylı Bebek Masaj Ve Spa Sertifikası Eğitim İçeriği Nedir ?

MEB onaylı bebek masaj ve sıpa sertifikası eğitim içeriği nedir sorusunun cevabı ise kurumdan kuruma değilse dahi genel olarak bazı içerikler sabit kalmaktadır. Bu içeriklerden bazılarını sayacak olur isek masajın tarihçesi, masaj uygulamalarına giriş, kolik bebek masajı, tüm vücut masajı, bebek masajı ile ilgili ipuçları, çapraz hareketler, hidroterapi ve faydaları bebeğin masaja alıştırma, masaj uygulamalarına giriş, masaj uygulamaları, el ve kol masajı, bebek masajının faydaları nelerdir. Yenidoğan Kas ve iskelet sistemi bebeklerin davranış durumu bebeğin masajı hazırlanması bebek sıpası nedir bebek sıpası nasıl uygulanır depresif annelerin bebekler için masaj tedavisi gibi benzeri içerikler eğitimin içinde bulunmaktadır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?