+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası

14 Şubat 2023
991 kez görüntülendi
MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası

MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nedir?

Satranç Eğitmen eğitimi sertifika programları sonucunda alınabilen satranç eğitmeni sertifika açısı ile beraber Milli Eğitim Bakanlığı’nda egzersiz açabilmektesiniz. Satranç eğitmenliği sertifikası aldığınız halde Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev yapan öğretmenler egzersiz açabilir veya seçmeli derse eğitici olarak katabilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı’nda görev almayan eğitimciler ise özel kurumlar veya kuruluşlarda satranç eğitmeni olarak çalışabilmektedir. Satranç eğitmen eğitimi sertifikası kurum bazında üniversite onaylı olabilir ve uluslararası geçerliliği bulunmaktadır. Eğer MEB onaylı satranç eğitmenliği sertifikası nedir sorusu altında MEB onayla satranç eğitim sertifikası ister iseniz size MEB onaylı bir kurumdan sertifika almanız gerektiğini söyleyebiliriz. Satranç eğitmenlik sertifika programlarının içerisinde dersler net talim terbiye kurulu kapsamı dahilinde satranç başlığına ideal bir şekilde verilecektir. Üniversite onaylı olması takdirinde Milli Eğitim Bakanlığı altında geçerliliği bulunmaktadır ve egzersiz açabilmektedirler. Bu sayede kişiler satranç alanına yaklaşımları sonucunda eğitim verecekleri çocukların hem sosyal hem de sayısal zekasını ilerletmektedir.

 

satranç eğitmenlik eğitimi

MEB Satranç Sertifikası Nasıl Alınır?

MEB satranç sertifikası nasıl alınır gibi bir soru ile karşı karşıya kalabilmektesinizdir. Eğer bu alanda eğitim olmak istersiniz sertifika alabilmek için kurumların düzenlemiş olduğu eğitim sertifika programlarını katılmanız gerekmektedir. Bu sayede eğitim sonucu girmiş olacağınız sınavdan geçerli puanın alabilir ve sertifika sahibi olabilirsiniz. Sertifika sahibi olan kişiler MEB onaylı veya üniversite onaylı kurumlardan aldığı takdirde sorgulanabilir sertifikaya sahip olmaktadırlar. Bunun yanı sıra günümüzde satranç eğitmenliği ihtiyacı giderek artmaktadır çünkü bu alanda çalışan kişiler uluslararası veya ulusal bir şekilde satranç alanında kendisini öne çıkartmış ve temsil etmiş kişilerden oluşmaktadır. Bu yüzden bu alandaki ihtiyaç Gün geçtikçe artmaktadır.

 

satranç eğitmenlik sertifikası

Kimler Satranç Kursu Açabilir?

Kimler satranç kursu açabilir konusunda açıklık getirmek gerekirse üniversite veya MEB onaylı sertifika sahibi olan kişiler satranç kursları açabilmektedirler. Eğitim sonucu sınavı geçen kişiler sertifika sahibi olduktan sonra kurs açabilerek çalışmanın yanı sıra birden fazla çalışma alanına sahiptirler. Bu çalışma alanlarına bazılarını sayacak olur isek devlet okulları, özel okullar, okul öncesi eğitim merkezleri, kreşler, eğitim ve danışmanlık merkezleri, bilim ve sanat merkezleri, kişisel gelişim merkezleri, özel rehabilitasyon merkezleri ve halk eğitim merkezlerinde gerekliliği yeterlilikler sağlandı takdirde çalışabilmektedirler. Yani satranç eğitimi alan olarak oldukça geniş bir yelpaze sahiptir ve beklenen durumlar gerçekleşirse bu yelpaze artacak gibidir.

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak İçin: https://egitimsertifika.com/satranc-egitmenligi-sertifika-programi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?