+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEB Sertifikası Veren Kurumlar Nelerdir?

02 Ağustos 2023
288 kez görüntülendi
MEB Sertifikası Veren Kurumlar Nelerdir?

MEB Sertifikası Veren Kurumlar Nelerdir ?

MEB sertifikası veren kurumlar nelerdir Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika veren kurumlar günümüzde oldukça fazladır. Resmi olarak sertifika veren yerler ise YÖK’e bağlı üniversiteler yönetmeliği dahilinde belirtilen uygulama ve araştırma merkezleri içerisi (sürekli eğitim merkezi, uzaktan eğitim merkezi, yaşam boyu eğitim merkezi gibi) Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı ola olan özel kurs merkezleri Halk Eğitim merkezleri hayat boyu öğrenme mesleki ve teknik öğretim gibi İŞKUR tarafından onaylı sertifika veren mesleki eğitim kurumları Milli Eğitim Bakanlığı sertifikası vermektedir.

 

 

Online MEB Sertifikaları Nelerdir ?

Online MEB sertifikaları nelerdir online MEB sertifikaları kişilerin internet üzerinden alabilecekleri sertifika programlarına denmektedir. Bu sertifika programları Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından onay almıştır. Yani MEB sertifika programları adı altında geçmektedir. Peki MEB sertifika programları nelerdir şu şekilde sıralanabilir: Bilgisayar işletmenliği kursu, aşçılık kursu, pastacılık kursu, bilgisayar programcılığı kursu, 10 parmak f klavye kursu, bilgisayarlı muhasebe kursu, hızlı okuma kursu, aile danışmanlığı kursu, insan kaynakları yönetimi kursu, çocuk gelişimi kursu, finans eğitimi uzmanlık programı, sosyal güvenlik uzmanlığı, eğitimi üst düzey yönetici asistanlığı uzmanlık eğitimi, dış ticaret uzmanlığı eğitimi, diksiyon kursu, lojistik ve satın alma teknikleri uzmanlık eğitimi, MEB onaylı ileri yangın eğitici eğitimi, girişimcilik kursu, temel gazetecilik eğitimi, halkla ilişkiler kursu, personel bordro ve özlük işleri kursu, genel muhasebe, bilgisayar destekli muhasebe satış ve pazarlama senaryo ve Metin yazarlığı kursu, eğiticinin eğitimi kursu, grafik tasarım kursu, web tasarım ve kodlama kursu, işaret dili kursu, işaret dili tercümanlığı kursu, arı yetiştiriciliği kursu, emlak gayrimenkul danışmanlığı kursu, servis elemanı kursu gibi MEB sertifika programları online bir şekilde kişiler tarafından alınabilmektedir.

 

MEB Sertifikaları Nerelerde Geçerlidir ?

MEB sertifikaları nerelerde geçerli Milli Eğitim Bakanlığı sertifikaları özel ve resmi kurumlar içerisinde geçerliliği bulunabilmektedir. Kişilerin bunun yanı sıra kendi alanları içerisinde aldıkları takdirde bu geçerlilik daha da önem kazanmaktadır. Bunun yanı sıra MEB sertifikaları kişilerin yeni bir meslek edinmesini ve kendine ikinci bir kariyer planı oluşturmasına ön ayak olmaktadır. İş görüşmeleri içerisinde rakiplerine göre kişilerin daha avantajlı olmasını sağlamaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı kurs sertifikaları güvenilir olduğundan dolayı kişinin donanımlı olduğunu göstermektedir. CV içerisinde Milli Eğitim bakanlığı onaylı sertifikaya yer veren kişiler iş başvuruları adına bir adım önde olmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?