+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Montessori Eğitimi

17 Ocak 2023
171 kez görüntülendi
Montessori Eğitimi

Montessori Eğitimi Nedir ?

Montessori eğitiminden kısaca bahsedecek olur isek bu eğitimin amacı çocukların kendi kendini kendi kendine yetebilme becerilerinin ve kendi içlerinde bulundurdukları potansiyellerin karakterlerinin oluşmasını amaçlamaktadır. Bu tarzda bir eğitim yöntemi çocukları düşünce yoluyla daha fazla soru üretebilmeye itmesinin yanı sıra hayatta karşılaştıkları ve gördükleri şeyler sonucunda cevap arayan bireylere dönüşmesini sağlamaktır. İtalyan doktor Maria Montessori’nin geliştirmiş olduğu bir eğitim sistemi ve yöntemidir. Bu eğitimin uygulanması konusunda ise eğitimi alacak her çocuğa göre değişiklik gösteren bir program sistemi bulunmaktadır ve eğitim programları çocukların ihtiyaç duyduğu konulara göre uygulanmaktadır. Bu eğitim yönteminde kullanılacak malzemeler çocukların ilgilerini ve ihtiyaçlarına göre hazırlanmaktadır ve tekrar belirtmek gerekir ki her çocuğa ayrı bir program ve eğitim verilmektedir. Bu eğitimlerin çocuklar üstündeki etkisi oldukça yüksektir çünkü kendisine göre hazırlanmış olan program ile kendi gelişim hızıyla gelişmektedir. Bu doğrultuda Eğitim alan çocuklar çalışma ve öğrenme isteğini giderek arttırmaktadır ve eğitim sonucu çocuklar kendine güvenebilen sorumluluk sahibi üretken ve yaratıcı birer birey olmalarını neredeyse tamamlamış bulunurlar. Bu özelliklerin yanı sıra kazandıkları bazı önemli özellikleri de saymakta fayda var. Bunlar; odaklanma konusundan gelişim, disiplin sahibi olabilme, problem tanıma, üretken olabilmek, düşünce ve kaygılarını rahat bir şekilde dışa vurabilmek gibi özellikle kazanabilmektedirler. Aynı zamanda Montessori eğitimi evrelere bölünmektedir. 3 evreye ayrılmış olan bu evre sistemi 0-6, 6-12 ve 12-18 yaşları arası dönemlere ayrılmıştır. Bu eğitimi alacak kişilerin karşılarına bazı sorular çıkmakta, bu sorulardan biri Montessori eğitimi nereden alınmalı ve en iyi Montessori eğitimi nereden Alınır ?

 

Montessori Eğitimi Nereden Alınmalı ?

Bu sorunun cevabı olarak ise çocukların gelişiminin en iyi ve en güvenilir şekilde olacağı kurumların tercih edilmesi gerekmektedir. Bu şekilde Montessori  eğitimi nereden alınmalı sorusunu cevaplamış olmakla birlikte çocuğunuzu göndereceğiniz kurumun gerektiği şartları da belirlemenize yardımcı olmaktayız. Bu sayede çocuklarınız en iyi şekilde Montessori eğitiminden yararlanabilir.

 

En İyi Montessori Eğitimi Nereden Alınır ?

Kurumları seçmek için belirlediğiniz koşullar çerçevesinde sizin için en uygun olan kurumu araştırma yolu ile bulmanız gerekmektedir. Bu sayede en iyi koşullarda çocuklarınız eğitim görebilirler. Ama biz sizleri bu araştırmadan kurtararak en iyi ve en güvenilir eğitimi sunmaktayız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?