+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu

07 Ocak 2023
178 kez görüntülendi
Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu

Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir ?

 

Kısa bir tanım olarak öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı Koçluk yapılan öğrencilerin kendilerini tanımalarına yardım etmek hedeflerini oluşturabilmek kendilerine sunulan kaynakları daha iyi verimli bir şekilde kullanabilmek ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlayabilmek denilebilir. Öğrenci koçluk ve eğitim danışmanlığı eğitimi sertifika kursu ise bunları yapabilecek yeni öğrenci koçlarının oluşmasını sağlamaktadır. Genel olarak öğrenci koçluğu eğitiminde bireyi tanımaya ve bireyin ilgi alanlarını keşfetmeyi öğrenmektedir. Bunlara göre karşısındaki bireyin çalışma düzenlerini anlayabilme ve bu yönde bir plan taslağı oluşturmaya yardım edebilmek yönündedir. Bu eğitim çok yönlü olsa dahi öğrenci koçluğunun eğitim danışmanlarının öğrencilere kattığı çok fazla kazanım bulunmaktadır. Bu kazanımları sıralayacak olursak: Öğrenmeyi sevmek, strateji belirleyebilmek, Öz disiplin kazanmak, kendi düzeni dahilinde ders çalışabilmek, çalışma disiplini kazanmak, derslerdeki öğrenebilme performansını arttırmak, erteleme alışkanlığından kurtulabilmek motivasyon kazanmak, karar verebilmek, kendi hayatlarında başrol olabilmek, kendi hedeflerine belirleyebilmek, disiplin problemlerini düzeltebilmek kendi içinde bedensel duygusal zihinsel bir şekilde çok yönlü gelişim sağlayabilmek ve gireceği olan sınavlar karşısında kaygısını kontrol altına rahat bir şekilde alabilmek gibi öğrencilere sağladığı bir sürü payda bulunmaktadır. Öğrencilere koçluk yapmak isteyen kişiler bazı sorunlar ile karşı karşıya kalabilmektedirler. Bu sorunlardan biri eğitim koçluğu eğitimi sertifika kursu nereden alınmalı diğeri ise en iyi öğrenci koçluk ve eğitim danışmanlık eğitimi sertifika kursu nereden alınırdır.

 

Öğrenci Koçluk Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nereden Alınmalı ?

 

İlk çözmeniz gereken sorun olan biri öğrenci danışmanlığı eğitimi sertifika kursu nereden alınmalı sorusunun cevabı sizin vermek istediğiniz eğitim ile doğru orantılıdır. Eğer ki vereceğiniz eğitimin ve sertifika eğitiminin ideal olmasının istiyor iseniz kaliteli eğitim veren bir kurumdan almalısınız. Ayrıca alacağınız sertifikanın üniversite bazında onaylı olması sertifikanızın gücünü arttırmaktadır.

 

En İyi Öğrenci Koçluğu Ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nereden Alınır ?

 

İlk sorununuzu çözüp kendi eğitim koşullarınızı belirledikten sonra ise yapmanız gereken bu koşulları en uygun şekilde sağlayan bir kurum bulmaktır. Bu sayede hem eğitiminiz hem de alacağınız sertifika sizin için en uygunu olur. Ama biz sizleri bu incelemeden kurtararak en kaliteli ve en ideal eğitimi sunmaktayız.

Eğitimi İncelemek için Ziyaret Edebilirsiniz:
https://egitimsertifika.com/profesyonel-ogrenci-koclugu-ve-egitim-danismanligi-sertifika-programi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?