+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Online Robotik Kodlama Eğitimi Eğitim İçerikleri Nelerdir?

02 Mart 2024
77 kez görüntülendi
Online Robotik Kodlama Eğitimi Eğitim İçerikleri Nelerdir?

Robotik kodlama eğitimlerden online robotik kodlama eğitimi eğitim içerikleri nelerdir sorusu sıkça sorulmaktadır. Bu soruyla beraber kişiler eğitim içerikleri hakkında bilgi edinmekte ve bu bilgiler doğrultusunda hangi dersler üzerinden bilgi ve donanım sahibi olacaklarını öğrenmektedirler. Peki online robotik kodlama eğitimi eğitim içerikleri nelerdir bazılarını şu şekilde sıralayalım: Kodlama eğitimi, algoritmalar, kodlama nasıl öğrenilir, fonksiyonlar, karar yapıları, döngü yapıları, kodlama dili, robotik kodlama eğitimine giriş, kuruluş kodu org d19 3 gibi eğitim içerikleri robotik kodlama eğitimi içerikleri arasında yer almaktadır.

 

Robotik Kodlama Sertifikasını Nerede Kullanabilirim?

Peki robotik kodlama sertifikasını nerede kullanabilirim? Robotik kodlama sertifikası sahibi aldıktan sonra kişiler bu sertifikayla mesleki yeterliliğe sağladıkları takdirde bazı alanlar içerisinde kendilerini iş alanı oluşturabilmek ve iş alanı bulabilmekte bu alanlardan bazılarını sıralayacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz: Öğretmen iseniz özel kolejlerde ve devlet okullarında, okul sonrası eğitim kurumları içerisinde çalışabilirsiniz. Girişimci iseniz yeni bir robotik atölyemizi açabilirsiniz, Halk Eğitim merkezleri içerisinde kurs açabilirsiniz, Milli Eğitim Bakanlığı’nda kurs ve egzersiz açabilirsiniz, etüt merkezlerinde, satranç merkezlerinde, zeka oyunlarına ek olarak ders verebilirsiniz. Akademisyen iseniz yeni araştırma sağlayan çağdaş bir uygulamanın kapılarını aralayabilirsiniz, robotik takım koçu iseniz FLL ve WRO gibi yarışmalara takımları hazırlayabilirsiniz yani bu alanlara içeri sınır robotik kodlama sertifikasını kullanabilirsiniz.

 

Robotik Kodlama Sertifikasının Yararları Nelerdir?

Robotik kodlama sertifikasının yararları nelerdir robotik kodlama sertifikası alındığı takdirde kişilere bazı yararları bulunmaktadır. Bu yararların bazılarını sertifika ile beraber gelirken bazıları eğitimine beraber gelmektedir. Peki bu yararlar nelerdir bu hazırlanır şu şekilde sıralayalım: Kodlama eğitimi çocuklara birçok alanın içerisinde önemli beceriler kazandırmakta bu alanlar matematik alanı problem çözme takım çalışması yapmayı kişi ve proje bazlı düşünme lideridir. Kodlama yapmak aynı zaman içerisinde günümüzde her alan içerisinde bulunmaktadır ve günümüzün en çok kazandıran meslekler arasında yer almaktadır geleceğin meslekleri incelendiği takdirde %60 ı bilgisayarla ilişkili olduğu görülmektedir. Dil öğrenme zihinsel becerileri geliştirilmektedir. Yani yeni bildiri öğrenmek kodlama programlama gibi bir dil türünü öğrenmeye eşdeğerdir. Bu eğitimle beraber daha analitik ve daha tasarım odaklı düşünebilirsiniz ve o bir arayışında iseniz renkli bir dünyanın kapılarını kendilerine adınıza aralayabilirsiniz. Ebeveyn iseniz çocuklarınızla robotik etkinlikler yaparak kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Yanın bu yarla hızla sertifika ve eğitim ile beraber almış olacağınız yararlar arasında bulunmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?