+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Otizm Eğitmeni Nedir ?

21 Mart 2024
94 kez görüntülendi
Otizm Eğitmeni Nedir ?

Otizm eğitmeni nedir otizm eğitmeni otizmli bireyler adına eğitmenlik yapan kişilerin genel bir tabir olarak kullanıldığı isimdir. Peki otizm eğitmen olmak adına ne gereklidir. Otizm eğitmeni olmak adına otizm eğitmenliği sertifikası sahibi olmanız gerekmektedir. Sertifika eğitimlerine katılan kişiler sertifika sonunda otizmi bende sertifikası sahaya bir olabilir ve kendilerine yeni bir unvan katarak bu alan içerisinde çalışmaya başlayabilirim. Peki otizm eğitmenliği sertifika eğitimi nedir? Otizm eğitici eğitmen programına katılarak kişiler otizmli kişilere normal şartlarda ve öğrenme ortamları içerisinde gerekli becerilerin nasıl üretileceği hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Aynı zamanda birey ve çevresi adına olumlu sonuçlar doğuracak durumlarda da nasıl hareket edilmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olmaktadır. Otizm eğitmenliği sertifika programıyla beraber kişiler otizimli bireylerin eğitimi adına okul aile ve çocuk bağlamında uygulanması gereken stratejiler hakkında güncel ve bilimsel bilgilerin aktarılabilmesi ve uygulama yeterliliklerinin kazandırılması da hedeflenen amaçlar arasında bulunmaktadır.

 

Otistik Öğretmeni Nasıl Olunur ?

Otistik öğretmene nasıl olunur otistik eğitmen olabilmek adına otizm eğitim programlarına Katılmalı ve bu programları başarılı bir şekilde tamamlayarak sertifika sahibi olmanız gerekmektedir. Yani  otistik eğitmeni olabilmek adına otizm eğitmeni de sertifika programlarını başarılı bir şekilde tamamlamanız ve buradan bilgi sahibi olarak çıkmanız gerekmektedir. Peki kimler otizm eğitmenliği sertifika programlarına katılabilir? Otizm eğitmenliği sertifika programlarına çocuk gelişimi uzmanları, psikiyatristler, psikologlar, fizyoterapistler, ergo terapistler, tüm branş öğretmenleri, dil ve konuşma ve davranış terapistleri, özel eğitim bölümü mezunları, sosyal hizmet uzmanları, sosyologlar, eğitim fakültesi mezunları, psikolojik danışman ve rehber öğretmenler, pedagojik formasyon sahipleri ve yukarıdaki meslek dalları içerisinde eğitim veren fakültelerin son sınıf öğrencileri otizm eğitmenliği sertifika programına katılabilme hakkına sahiptir.

 

Otizm Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Otizm eğitmenliği sertifikası ne işe yarar otizm eğitmenliği sertifikası ile beraber kişiler otizmle kişilere çeşitli öğrenme ortamları ve olağan koşullarda gerekli becerilerin nasıl öğrenilebileceğini bireyi ve çevresi adına olumlu sonuçlar doğuracak durumlarda nasıl hareket edileceğini öğrenmektedir. Bunun yanı sıra burada 2 birlikleri ve öğrendikleriyle beraber kişiler otizm eğitmeni olarak çalışabilmek adına otizm eğitmenliği sertifikasını kullanabilmektedir. Yani otizme bende sertifikası kişiler adına hem bilgi birikimi anlamına gelirken hem de mesleki açıdan bir belgelendirme durumu olarak da kullanılabilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?