+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Oyun Terapisi Eğitimi ve Sertifika Programı

18 Şubat 2023
150 kez görüntülendi
Oyun Terapisi Eğitimi ve Sertifika Programı

Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programı Nedir ?

Oyun terapisi eğitimi sertifika programı nedir bundan önce oyun terapisinden biraz bahsetmek gerekmektedir. Çocukların kendilerini en iyi ifade ettiği konuşma dili oyundur. Çocuklar özellikle küçük yaşta oynamayı çok severler çocuklar duygularını ve düşüncelerini yetişkin insanlar gibi anlamdan duramadıkları gibi duyguları hakkında da yetişkin insanlar gibi konuşamazlar bu yüzden yetişkin bireylere yapılan terapi yöntemleri çocuklarla uyuşmamaktadır. Oyun çocuklar için terapi anlamında kullanıldığı zaman çocuk yaşadıklarını ve duygularını ifade etmek için uygun bir ortam bulur. Çocuklar oyun esnasında yaşadıklarının bir parçası olarak davranışlarını etkileyen kızgınlıklarını üzüntülerini korkularını hayal kırıklarının yeniden oluştururlar. Oyun terapisinin bir diğer avantajı çocukların gelişimlerine uygun terapisel kendi oyunlarını oluşturabilmelerindendir. Terapist ile çocuğun kurulmuş olduğu terapisi el ilişki işe çocukların yaşadıkları stresli yoğun duygusal tecrübeyi yansıtabilecek oyunu yarattıklarını da kendilerini güvenli bir ortamda hissetmelerini sağlayan en önemli unsurdur. Oyun terapisi eğitim programı ile beraber çocukların bu konuşma dilini anlayabilir ve çocuğun duygularını temel ihtiyaçlarını, nefretlerini, saldırganlık, sevgilerini ve birçok davranışlarının sebeplerini öğrenebilir. Onların dünyasının içine girebilir ve problemlerine çözüm üretebiliriz. Bu sayede oyun terapisi eğitim ve sertifika programı nedir sorusunu bir anlam yüklemiş olursunuz. Oyun terapisi eğitiminin kişilere oyun terapisi hakkında teorik ve pratik bilgiler vermenin yanı sıra çocukları daha yakından tanıma fırsatı da sunmaktadır.

 

oyun terapisi eğitimi

En iyi Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınır ?

En iyi oyun terapisi eğitim programı nereden alınır bu soru bağlamında cevap verilecek olursak oyun terapisi eğitimini üniversite onaylı ve uzmanlar tarafından hazırlanmış bir program dahilinde eğitim veren kurumlardan almak sizin adınıza en iyi eğitimi almanıza yarayacaktır.

 

oyun terapisi sertifikası

Oyun Terapisi Eğitimi MEB onaylı Kimler Alabilir ?

Oyun terapisi eğitim programını meb onaylı kimler alabilir oyun terapisi eğitimini almak isteyen kişilerin oyun terapisi alabilmek adına sorması gereken ilk sorudur. Oyun terapisi eğitimini kimler alabilir bu soru dahilinde olup olmadıklarının doğrultusunda oyun terapisi eğitimini alabilirler. Peki oyun terapisi eğitimini kimler alabilir şu şekilde sıralayabiliriz: Doktorlar, hemşireler, pedagoglar, öğretmenlere, aile danışmanları, sınıf öğretmenleri, psikoloji mezunları ve psikoloji öğrencileri, sosyal hizmet mezunları ve sosyal hizmet öğrencileri, PDR mezunları ve PDR öğrencileri sosyoloji mezunları ve sosyoloji öğrencileri, özel eğitim mezunu ve özel eğitim öğrencileri, çocuk gelişimi mezunları ve çocuk gelişimi öğrencileri, okul öncesi öğretmenleri mezunu ve okul öncesi öğretmenliği öğrencileri bu eğitim programına katılarak sertifika sahibi olabilir ve eğitim alabilirler.

 

Eğitimi İncelemek ve Satın Almak İçin: https://egitimsertifika.com/oyun-terapisi-sertifikali-egitimi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?