+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Profesyonel Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi

19 Ocak 2023
116 kez görüntülendi
Profesyonel Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi

Profesyonel Aile ve Yaşam Koçluğu Eğitimi Nedir ?

Profesyonel aile ve yaşam koçluğu eğitimi yaşam koçu olmak isteyen bireyler için hazırlanmış bir eğitim programıdır. Yaşam koçluğu eğitimi alan insanlar hem Koçluk hakkında bir bilgi sahibi olmaktadır hem de bu mesleği daha yakından tanımaktadır. Ve yaşam koçluğu eğitimi kişilere Koçluk kavramlarını anlatmakta yaşam koçluğu türlerini anlatmakta Koçluk tekniklerini Eğitim alan kişiye kazandırmakta ve yaşam koçluğunun tarihsel gelişimi hakkında bilgi vermektedir. Bu eğitimler sonucu kişiler kendisine gelen müşterilerine nasıl bir şekilde davranması gerektiğini ve etik ve ahlak kuralları içinde iletişim kurulmasını öğretmektedir. Profesyonel yaşam koçluğu eğitimini kimler alabilir diye düşünüyorsanız herhangi bir ön koşul bulunmamaktadır ama kimler katılabilir diye bir tanım yapacaksak şunları sıralayabiliriz: Psikologlar, okulda bulunan psikolojik danışmanlar, psikolojik danışmanlar, kendi yaşamını bir pozitif stile bürüme isteyen kişiler, yaşam koçu olarak meslek kazanmak isteyenler ve yaşam koçluğuna ilgi duyan herkes bu programa katılabilir. Bu şekilde profesyonel yaşam koçluğu Eğitim alan kişiler çalışma alanı olarak kendilerini açacakları ofisler Koçluk ofisleri eğitim kurumlarında sivil toplum kurumlarında ve kişisel gelişim merkezlerinde çalışabilmektedir. Fakat bu meslekte çalışabilmek için profesyonel yaşam koçluğu Eğitimi Sertifikası şarttır çünkü bu sertifika olmadığı zaman bu alandaki uzmanlığını tanıtamaz ve mesleki yeterliliğini yerine getiremez. Bu yüzden meslek hayatına atılamazlar. Profesyonel eğitim koçluğu eğitim almak kişilerin karşılaştığı bazı problemler vardır. Bu problemler sırayla profesyonel yaşam koçluğu eğitimi nereden alınmalı ve en iyi profesyonel yaşam koçluğu eğitimi nereden alınırdır.

 

Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi Nereden Alınmalı ?

Problemlerden biri olan profesyonel yaşam koçluğu eğitimi nereden alınmalı sorusuna cevap olarak kişinin eğitim beklentisi ve mesleki beklentisi göz alınarak cevap verilmektedir. Bu doğrultuda sizin için en iyi eğitimi verecek olan bir kurumdan alınmalıdır. Aynı zamanda vereceği sertifikanın değeri ise sizin için kariyer sıçraması yapması gerekmektedir. Bu gibi özelliklerin yanı sıra sertifika aldığınız kurumun üniversite onaylı eğitim vermesi sizin için önemli bir konumdadır.

 

En İyi Profesyonel Yaşam Koçluğu Eğitimi Nereden Alınır ?

Beklentileriniz doğrultusunda belirlediğiniz sertifika ve eğitim düzeyine uygun ideal kurumu araştırıp bulmanız gerekmektedir. Bu sayede kendinize uygun ve en iyi eğitimi alabilirsiniz. Ama biz sizleri bu araştırmadan kurtararak en iyi ve en uygun eğitimi sunmaktayız

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?