+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Psikolog Danışmanlığı

21 Mart 2018
898 kez görüntülendi
Psikolog Danışmanlığı

Psikolog Danışmanlığı'ni -

PSİKOLOG

Anne karnına düştüğünü öğrendiğimiz hatta yıllarca onu beklediğimiz bebeklerimiz, çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarını her anne baba el bebek gül bebek büyütmek istese de, hayat şartları, tıbbi sorunlar gibi bir takım olumsuz nedenlerden dolayı çocuklarımız sorunlu bir ortamda büyüyebilir, sağlık açısından da bir takım sorunları olabilir. Çocukların gelişimlerinin kalitesi her zaman aileye bağlıdır. Bebeklik ve çocukluk döneminde çocukların kötü şartlarda yetiştirilmesinden doğan sağlık problemlerinin kalıcı olması, Psikolog çocukların fizyolojik ve psikolojik durumunu kötü etkilerken, çocuğunuzu iyi şartlarda yetiştirmenize rağmen normal çocuklardan farklı çocuk davranışlarını sergileyen çocuklarınız için mutlaka çocuk psikologu ile görüşmeniz gerekmektedir.

Çocuk Psikologuna Ne zaman Gidilmeli ?

Her çocuğun psikolojik yardım alması gerekmez. Bir çocuğun psikolojik yardım almasını gerektirecek ince sınırlar vardır. Açıklamak gerekirse;

 • Kronik ve düzenli bir uykusuzluk, iştahsızlık, mutsuzluk hali
 • 2-3 haftadır agresifleşme, kırma ve çevresindekilere zarar verme
 • Sürekli ağlama, morarma ve inat huyları
 • Aşırı hiperaktiflik, ve tehlike boyutlarında eylemler gibi davranışlar için çocuk psikologuna gitmelisiniz.

Ancak, bazı çocukların doğumundan beri var olan, özel öğrenme güçlükleri, down sendromu gibi ya da gelişimsel gecikmelerin neden olduğu hastalıklar mevcut ise, mutlaka ama mutlaka çocuğunuzun gelişimi için çocuk psikologlarından, çocuk psikoterapi merkezlerinden destek almanız gerekmektedir.

Çocukların gelişimsel ya da davranışsal bozuklukların haricinde diğer bir konu ise, çocukluktan ergenlik dönemine geçen bireylerin yaşadığı fiziksel ve duygusal değişimlerdir. Aileler, ergenlik dönemlerinde çocuklar ile sık sık çatışmakta, çocuğun iç dünyasında kapanmayan yaralar açılabilmektedir. Artık özgür olmak isteyen ve yetişkin olduğunu düşünen çoğu çocuklarımız, evi terk etmekte ve başlarına bir takım istenmeyen olaylar gelmektedir. Bu nedenle, Çocuklarınız ile iletişim probleminiz var, ve dizginleme konusunda başarısız kalıyorsanız, mutlaka sizler de çocuk psikologuna gitmelisiniz.

Adanaevlilikterapi.com olarak bizler, çocuklarımızın bebeklikten yetişkinliğe kadar olan süreç içerisinde yeterli ilgi ve sevgi görmediği, sorunlarını dile getiremediği ve sürekli baskılanmasının sonucu olarak, psikolojik rahatsızlıların ve kişisel içe kapanma durumları ile sık sık karşı karşıya gelmekteyiz. Bu konuda daha fazla detaylı bilgi almak ve danışmanlık hizmeti almak için, bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Çocuklarımız, bebeklikte bizi neşelendiren, kahkalara boğan sevimli varlıklarımız olsa da yaşları ve istekleri arttıkça, çocuklarımızla aramızdaki mesafe de git gide artmaktadır. Doğuştan ya da sonradan sağlık durumu bozulan çocuklar, diğer çocuklara nazaran daha problemli olup ve duygusal dünyasında sorunlar yaşadığı da kaçınılmaz bir gerçek olarak karşımıza çıkar. Çocukların duygusal durumları geleceklerinde çok önemli bir rol oynar, sevgisiz ya da ilgisiz çocuklar; ilerde sevmeyi veya bir insan ya da canlı ile ilgilenme konusunda başarısız, sevgisini gösteremeyen bireye dönüşeceklerdir. Bu döngü sürekli devam ettiği takdirde, çocuklar sevgisiz ve ilgisiz büyüyecek ve kişisel ve psikolojik sorunları olan yetişkinler olarak topluma karışacaklardır. Örnek vermek gerekirse, çok dayak yiyen ve annesi ya da babası tarafından sürekli hareket edilen dalga geçilen çocuklar, bir süre sonra aşağılık kompleksine kapılıp, diğer arkadaşlarının ailelerini gördükçe, kendi ailesinden soğuyacak ve içine kapanıp, sevgisiz ve kişilik bozukluğuna sahip bir birey olarak büyeyecektir. Yetişkinlik döneminde ise, sevgisini belli edemeyecek, ve kendi çocuğuna da gösteremeyecektir. Bu nedenle, Çocuklarımızın hem psikolojik hem de fizyolojik gelişimlerini takip etmek, bir sorunda bu sorunu göz ardı etmeyip mutlaka, çocuğumuzla beraber biz de Çocuk Ergen Psikolojisi & Çocuklara Psikolojik Destek & Gençlere Psikolojik Danışmanlık & Öğrencilere Yaşam Koçluğu & Eğitim Koçluğu hizmeti veren bireylere ya da kurumlara başvurmalıyız.

Ergen Psikolojisi

Her bireyin takdir görme, sevilme, beğenilme, özgür olma, yeni şeyler keşfetme isteği olduğu gibi elbette ergenliğe giren bireylerinde bu istekleri olacaktır. Bu isteklere sert cevap vermek, kızmak, cezalandırmak ancak çocukları kaybetmemize neden olurken, aradaki bağı tamamen koparıp çocuklarınıza bir daha ulaşamayabileceğiniz gerçeğini unutmayın. Ergen çocuklarınız için endişeleniyor olabilirsiniz, ama bunu onun kişiliğini bozarak ya da onu mutsuz ederek, endişenizi ortadan kaldıramazsınız. Bu nedenle, Çocuğunuzun size olan sevgisini kaybetmek ve aranızdaki bağı kuvvetlendirmek için mutlaka bir uzmandan ergen psikolojisi terapileri ya da aile koçluğu danışmanlık hizmetlerini almanızı www.adanaevlilikterapi.com olarak önermekteyiz.

Danışmanlık Randevu Formu

  ZİYARETÇİ YORUMLARI

  Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN

  Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?