+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Psikolojik Danışmanlık

21 Mart 2018
1 kez görüntülendi
Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik Danışmanlık'ni -

Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

Beden ve ruh sağlığı arasında önemli bir ilişki vardır. Bu ilişkinin her geçen gün daha da gün yüzüne çıktığı çağımızda, psikolojik travmalara bağlı bedensel rahatsızlıklar meydana gelmektedir. Bunun yanın sıra, bedensel niteliklerini yetersiz gören bireylerde de özgüvensizlik, aşırı anksiyete denilen kaygı bozuklukları ve panik atak sendromları görülmektedir. Her ne kadar psikolojik rahatsızlık ve travmaların sebepleri altında daha karmaşık zihinsel algı faaliyetleri bulunsa da, ana unsur olarak ruhsal zayıflığın nedeni, kişinin kendisini tanımaması veya olağanüstü şekilde yargılaması olarak nitelendirebiliriz.

Modern hayat insanı yalnızlaştırdı.

Birçok psiko-sosyal bilimci, modern ve post modern hayatın toplumsal travmaları arttırdığı tezini işlemektedir. Giderek bireyselleşen insanın iletişimsel sorunlar yaşamaya başlaması; aile hayatından, işteki ve sosyal statüsündeki ilişkilerine kadar pek çok alanda sapma yaşamasına neden olmaktadır. Modern hayatın insan mutluluğu için sunduğu; insan tabiatına aykırılık içeren hedefler, idealist yaklaşımlar, hayatın gerçekliğinden uzak algılar psikolojik sorunların başlamasına ve büyüyerek, kişi hayatının kalitesizleşmesine öncülük etmektedir.İyi bir yaşam için ilk adımı atın!

Geleceğinize değer katmak amacıyla psiko-sosyal durumlar hakkında bilgi sahibi olmak ve bu yönde bilinçlenerek, öz savunma sistemi geliştirmek gerekir. Psikolojik ve ruhsal açıdan sağlam bireyler, kaliteli bir yaşam için ihtiyaç duyulan pozitif düşünce ve bilince sahip olmaktadır. Bu bilincin kendilerine kattığı sorgulayıcı, tanımlayıcı ve karar alıcı irade, yaşamın birçok evresinde karşılaşılacak iletişim sorunların ve ilişkilerin ortadan kalkmasını sağlamaktadır.

Aile içindeki sorunların kökündeki gerçek: İletişimsizlik!

Bugün aile içi iletişimsizlik nedeniyle yaşanan şiddet, sorgulanılmaktan kaçınılan sorunların tanımlanarak çözülmesi yönünde ortaya konulamayan iradesizlikten kaynaklanmaktadır. Aile içi geçimsizlik nedeniyle artan boşanma oranlarının altındaki ana neden de budur. Evli çiftlerin mutsuzluktan yakınmaları, evlilik heyecan ve sihrinin bozulduğu yönündeki şikayetleri, çiftlerden birisinin eve yönelik bağlılıklarının zayıflaması, aldatma ve ortak eğlence veya aktivite yapılamayacak kadar eşlerin birbirine yabancılaşması problemleri, iletişimsel pranganın ortaya çıkartmaya başladığı derinleşen sorunlardır.

İletişimsizlik, eşlerin evlenmeden önceki ortak hayallerini, evliliğe yükledikleri ortak anlamı, değeri ve aile çatısının kurulmasındaki maddi-manevi dayanışmayı ortadan kaldırmaktadır. Bu durum bedensel ihtiyaçların da ertelenmesine neden olmaktadır. Cinsel hayatın zayıflaması, ortaya çıkan sorunların daha da derinleşmesine ve eşlerin birbirlerine duydukları sevginin iyice örtünmesine yol açmaktadır. Evliliklerdeki sorunların çözülmesine yönelik evlilik terapi seansları, aile danışmanlık eğitimleri gibi programlarla her türlü sorunun boşanmayla sonuçlanmadan çözülmesi mümkündür.

Eşlerin cinsel hayatındaki sorunların evlilikle ilgili büyük bir probleme dönüşmesine engellemek için alınacak cinsel terapi seansları, psikolojik anlamda eşlerin kendilerini daha iyi hissetmelerine ve cinsel hayatlarını düzenlemelerine yardımcı olmaktadır. Psikolojik danışmanlık hizmetleri kapsamında, iyi bir cinsel hayat için erkek veya kadındaki sorunların ruhsal boyuttaki sebeplerinin ortadan kaldırılması, eşlerin birbirilerine karşı duydukları soğukluğun ortadan kaldırılması açısından önem arz etmektedir.

Akademi Adana çok yakınınızda!

Akademi Adana, uzman kadrosuyla beraber; başta Adana olmak üzere, Mersin, Osmaniye ve Hayat illerinde aile danışmanlık hizmetleri, evlilik öncesi psikolojik destek, cinsel terapiler ve daha birçok psikolojik danışmanlık çalışmalarıyla daha kaliteli bir yaşamın kazanılmasını sağlamaktadır. Çağımızın en sık görülen korkularına, psikolojik travmalarına, çocuk eğitimine ve aile problemlerine yönelik verdiği yüzlerce eğitim ve seminerle Türkiye’nin en iyi kurumu olma vasfını taşımaktadır.

Neden bizi tercih etmelisiniz?

Psikolojik sorunlara yol açan veya yol açabilecek unsurların her geçen zaman daha da çoğaldığı ve travma olaylarının artmaya eğilim gösterdiği çağımızda, mutlaka uzmanlardan destek alınarak çözüm üretilmelidir. Bu konuda uzun senelerdir hizmet vermiş olmanın gururunu yaşayan Akademi Adana, birbirinden değerli hoca kadrosuyla çocuklar, aileler, yetişkinler ve kendisini psikolojik açıdan huzursuz hisseden herkes için önemli bir danışma kanalı olmaktadır.

Öz saygının, öz gerçekliğin ve hayatsal yaşam felsefesinin ruhsal ölçütlerini hazmederek, kendiniz için daha kaliteli bir hayata başlangıç yapmak için Akademi Adana tarafından sunulan psikolojik danışmanlık çözümlerinden yararlanabilirsiniz. Daha mutlu bir aile olmak, panik atak ve depresyondan kurtulmak, aşırı stresin yarattığı kronik davranış ve bunalımdan korunmak, özgüven sahibi olarak yola revan olmak!

Cinsel anlamda yaşanılan psikolojik sorunlar, ergenlik döneminde çocukların yaşadığı problemler, panik atak ve aşırı kaygı gibi insan hayatına olumsuz yansılamaları bulunan sorunların kalıcı şekilde çözülebilmesi için psikolojik destek alınması şarttır. Bunların kendiliğinden düzelmesi oldukça zordur. Kişinin problemin farkında olarak, tedaviye yönelmesi gerekmektedir. Bu kapsamda danışmanlık çözümleriyle Akademi Adana, önemli çalışmalar yapmaktadır.

Danışmanlık Randevu Formu

    ZİYARETÇİ YORUMLARI

    Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

    Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

    BİR YORUM YAZIN

    Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?