+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Resim Analizi Eğitimi Nedir?

23 Haziran 2023
118 kez görüntülendi
Resim Analizi Eğitimi Nedir?

Resim Analizi Eğitimi Nedir ?

Resim analizi eğitimi almak isteyen kişilerin ilk sorduğu soru olan resim analizi eğitimi nedir sorusudur. Bu soruyu açıklamak getirmek için şu şekilde açıklayabiliriz: Çocukları resim analizi sertifika programı dahilinde tanımak ve onların iç dünyalarını öğrenmek adına etkili yöntemlerden biri olan çocuk resim yorumlama teknikleri öğretilmektedir. Çocuk resimleri yorumlama eğitimi ile beraber resimdeki önemli belirtilerin uzmanlar adına ne anlama geldiğini ifade etmek ve resmin yorumlanmasında dikkat edilecek bir noktaları anlatmaktadır. Çocuk resimleri analizi eğitimi ile beraber çocukları tanıyabilmek ve onların iç dünyalarında neler olduğunu görebilmek adına etkili yöntemler öğrenmiş olursunuz. Çocuklarımızın çizdiği resimlerin ne anlama geldiğini ve ne anlatmak istediklerini çözmüş olacağınız bu eğitimin sonunda ise üniversite onaylı resim analizi sertifika sahibi alırım olabilirsiniz. Tabii ki de bu sizin eğitim aldığınız kurumlarda bağdaştırılan bilen bir durum çocuk resimleri analizi eğitimi içerisinde çocuğun çizdiği resimleri yorumlama 9 yaşındaki çocuğun resmi aile çiz testi yorumlama eğitimleri gibi eğitim içerikleri bulunmaktadır. Ayrıca eğitim süresi zarfı boyunca çocukların çizdiği resimleri yorumlama kitapları önerileri yapılmakta ve çocuğun çizdiği resimleri yorumlamak da notları da kişilere kursiyer oldukları takdirde eğitim süresi zarfı boyunca verilmektedir. Yani resim analizi eğitimin nedir sorusu oldukça çeşitli ve kapsamlı bir sorudur.

 

Resimden Psikolojik Analiz Nasıl Yapılır ?

Peki resimden psikolojik analiz nasıl yapılır. Bu soru kapsamında kişiler aslında resimlerin nasıl yorumlama şekli dahilinde yapıldığını öğrenmektedir. Resim yorumlama testi yapılacağı zamanlar psikolojik testlerden faydalanılabilir resim yorumlama testi süresi boyunca çocuklara uygun olan yönergeler verilmektedir. Çocuk resmi tamamladığı zaman ana listesini yapan kişi tarafından çocuğa çeşitli sorular sorulmaktadır ve bu sayede çocuğun iç dünyasıyla ilgili detaylı bilgiler edinilerek çocukların ne anlatmak istediği ve iç dünyasında neler barındırdığını öğrenebilirsiniz. Yani resim analizi eğitimi psikolojik testler ve sadece resim üzerinden de ilerleyebilen bir yöntem öğretmektedir.

 

Resim Analizi Sertifikası Ücretleri Ne Kadar ?

Peki resim analizi sertifikası ücretleri ne kadar günümüzde resim analizi eğitimi sertifika ücretleri takribi 100TL-1000 TL arasında seyretmektedir. Tabii ki de bu fiyat aralığı dışında da daha uyguna veya daha pahalı bir fiyat aralığı içerisinde de resim analizi eğitimi alınabilmektedir.

 

Resim Analizi Eğitimini İncelemek veya Satın Almak İçin:

Çocuk Resimleri Analizi ve Psikolojik Resim Testleri Eğitimi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?