+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar ?

11 Ağustos 2023
108 kez görüntülendi
Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Programı Eğitim İçeriği Nelerdir ?

Akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği programı eğitim içeriği nelerdir akıl zeka oyunları ve satranç eğitmenliği eğitimi sırasında kişiler bazı eğitim içerikleri yoluyla ders almaktadır. Bu eğitim içeriklerinin öğrenme kişiler adına mesleki donanım ile eşit olduğunu söyleyebiliriz peki bu eğitim içerikleri nelerdir bazılarını şu şekilde sayalım: Hafıza oyunları, strateji oyunları, geometrik ve mekanik oyunlar, zeka oyunları, sözel oyunlar, kutulu oyunlar, akıl ve zeka nedir, yaratıcılık ve sıra dışı düşünme, akıl yürütme ve işlem oyunları, oyunun öğrencilerin gelişimine etkileri nelerdir, zeka oyunları dersi müfredatı gibi eğitim içerikleri akıl zeka oyunları ve satranç eğitim içerikleri arasında bulunmaktadır ve bu sayede kişiler mesleki yeterliliği yerine getirmektedir.

 

Akıl Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Peki akıl zeka oyunları sertifikası ne işe yarar akıl zeka oyunlarıyla beraber kişiler akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi için gerekli mesleki yeterlikleri kazanmış olurlar ve bu mesleki yeterlilikleri belgelendirilmek adına bir sertifika sahibi olabilirler. Kişiler mesleki yeterliliği sağladıkları takdirde çalışabilecekleri bazı alanlar bulunmaktadır. Bu alanlar nelerdir şu şekilde sıralayalım: tüm eğitim kademeleri içerisinde hayat boyu öğrenme üzerinden okullar, hayat olsun projesi kapsamında egzersiz açabilirsiniz, belediyelerin düzen demiş olduğu zeka oyunları festivali veya bünyesi içerisinde açmış oldukları zeka kulüpleri, zeka evleri gibi kurumlar içerisinde, eğitici olabilirsiniz, okullar hayat olsun projesine dahil olan okullarda zeka oyunları kursu veya satranç kursu açabilirsiniz, özel sektör içerisinde mesai saatlerinin dışında kalan zaman dilimleri içerisinde kurs açabilir veya eğitimlerde eğitici olarak görev alabilirsiniz, birebir seanslar ile outdoor çalışmalar yapabilirsiniz, zeka oyunları ve satranç kulübü kurabilirsiniz, kendi zeka oyunları merkezinizi kurabilirsiniz, akıl oyunları ve satranç turnuvası düzenleyebilirsiniz, okullarda 5-6-7 ve 8. sınıflar içerisine zeka oyunları dersinde öğretmen olarak derse girebilirsiniz.

 

Nasıl Satranç Eğitmeni Olurum ?

Kişiler nasıl satranç eğitmeni olurum sorusu altında satranç eğitmeni olmak adına hangi gereksinimlerin bulunduğu hakkında bilgi sahibi olmaktadırlar. Kişiler satranç eğitmeni olmak adına akıl zeka oyunları ve satranç eğitimi programları üzerinden sertifika sahibi oldukları takdirde satranç eğitmeni olabilir ve bu alanda çalışmalarına başlayabilirler. Yani kişilerin bu alanda eğitim alarak belli başlı bilgi ve donanımlara sahip olması gerekmektedir.

 

Eğitimi İncelemek veya Satın Almak İçin:

Akıl Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği Sertifikası

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?