+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Sağlıklı Yaşam Ve Beslenme Koçluğu Online Eğitimi

21 Haziran 2024
27 kez görüntülendi
Sağlıklı Yaşam Ve Beslenme Koçluğu Online Eğitimi

Sağlıklı Yaşam Ve Beslenme Koçluğu Eğitimi Nedir ?

Sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu yaşamın her yerinde çalışma içerisinde bulunan kişilere sağlıklı yaşam ve beslenme alanına yardımcı olan bir süreçtir. Sağlıklı yaşamları, beslenme koşulu, kişiler yaşam ve beslenme, Koçluk hizmeti dahilinde hizmet alarak kendilerini daha sağlıklı bir konuma koyacak hedefler oluşturur ve bu alanda farkındalık yaratacak faktörlerin farkına vararak kendi bedensel gelişimlerini ve performanslarının da hızlı bir şekilde iyileşmesine katkıda bulunurlar. Sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu eğitimi nedir derseniz açıklama olarak sağlıklı bir yaşam sürdürmek veya yaşam koçluğu yapmak isteyen kişilerin aldığı bir eğitim denilebilir. Eğer Koçluk yapacak iseniz size danışanların bulundukları halleri çok iyi bir şekilde analiz etmeniz gerekmektedir. Bu eğitimde de sağlık Koçluk ve beslenme için gerekli olan kazanımları elde eder ve bu gibi durumları artık farklı bir bakış açısı sahibi olursunuz.

 

Sağlıklı Yaşam Ve Beslenme Koçluğu Eğitim İçeriği Nasıldır ?

Sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu yapmak için gerekli olan kazanımları öğrenmek isteyen kişilerin sorduğu bir soru olan sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu eğitim içeriği nasıldır sorusu için bazı eğitim içeriklerini sayabiliriz. Bu eğitim içerikleri mentorluk nedir, koçlukta etik değerler, koçluğu prensipleri, Koç’un ilişki kurması, güven ve uyum inşası, etkili soru sorabilme, sanat, aile modelleri ,empati kurma, bütünsel dinleme, etkili Anne baba nasıl olunmalı, aile ile iletişim çatışmalarının yöntemi, öfke ve stres yönetimi, algı oluşturma beslenme ilkeleri, enerji ihtiyacı, enerji hesaplamaları, sağlıklı yaşam ve besinler, öğün planlama, beslenme sorunları, metabolizma, sanal bağımlılık, problem çözme, anlaşmazlık yönetimi, uzlaşma dikkat ve odaklanmaya geliştirme, zaman yönetimi planlaması, Hedef belirleyebilme, Kariyer planlama, çözüm odaklı yaklaşım, kişiye kendini tanıtma ve potansiyelini ortaya çıkarabilme, aile sistemi temel yapı taşları bilinç dışı süreçleri ve dinamikler yaşamsal durumlarda özel hayatın sınırlarını kavrayabilme bağımlılık ve olası durumlarla baş etme davranış bozuklukları, uyum ve sınır koyma zaman yönetimi gibi eğitim içerikleri sağlıklı yaşamla beslenme koçluğu eğitimlerinin içerisinde bulunmaktadır.

 

Sağlıklı Yaşam Ve Beslenme Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu eğitimi alan kişiler eğitim sonrası sağlıklı yaşam ve beslenme koçluğu sertifikası ne işe yarar sorusu ile karşı karşıya kalmaktadır Bu sorunun cevabı ise mesleki kazanımları yerine getiren bireyler Özel okullarda sağlık kabirlerinde özel hastanelerde diyet merkezlerine Koçluk merkezlerinde özel spor merkezlerinde çalışabilmektedirler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?