+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Yaratıcı Drama Eğitmenliği

02 Ocak 2023
210 kez görüntülendi
Yaratıcı Drama Eğitmenliği

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Nedir ?

Yaratıcı drama eğitmenliği kurs programı ile bütün alanlarda yaratıcı kendini yetiştirebilen kendini bilen sosyal çevresi ile iletişim kurabilen ve bu konuda kendini geliştirebilen ifade gücü olan ve biçimleri artmış bireyler yetiştirebilmek amaçlanmaktadır. Bu eğitim programına katılarak üniversite onaylı bir sertifika alır iseniz Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı alanlarda egzersiz ve kurs açabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda yaratıcı drama eğitmenlik programı sayesinde sadece resmi kurumlarda değil özel kurumlarda da çalışabilmek ve o alanları da egzersiz ve kurs imkanı olarak kullanabilirsiniz. Bu eğitime katılan kişiler çocukların ve yetişkin bireylerin sosyalleşebilmesi açısından gelişim sağlamak bir yana dursun yaratıcı düşünce yapısını da geliştirmekte önemli bir rol oynar. Özellikle küçük yaştaki bireyler için gerçek dünya ve kurgu dünyası arasındaki ayrımın açıklanabilmesi için önemli bir eğitim kursudur. Yaratıcı drama bilgi gerektiren bir alan olduğu için bu alanda verilen eğitimler hem çocuklar hem de yetişkinlere fayda sağlamaktadır ve yeni bir ilgi alanı oluşturmaktadır. Peki yaratıcı drama eğitmenliğini sertifikasını kimler alabilmektedir. Bu kişiler: Psikologlar, pedagoglar, özel Eğitimciler, rehber öğretmenleri, aile danışmanları, tıp mezunları, tıp öğrencileri, PDR mezunları, PDR öğrencileri, Sosyoloji mezunları, sosyoloji öğrencileri, sınıf öğretmenleri, genel branş öğretmenleri, okul öncesi öğretmenleri, öğretmen adayları, psikoloji mezunları ve psikoloji öğrencileri bu eğitim programına katılıp sertifika alabilirler. Eğer bu sertifikayı almak ister iseniz bazı sorunlar ile karşılaşırsınız. Bu sorunlar yaratıcı drama eğitmenliği nereden alınmalı ve en iyi yaratıcı drama eğitmenlik eğitimi nereden alınırdır.

 

Yaratıcı Drama Eğitmenliği Nereden Alınmalı ?

Sertifika almak istediğiniz kurumu seçerken önemli bir yere sahip olan yaratıcı drama eğitmenlik eğitimi nereden alınmalı sorusuna cevap olarak kişinin eğitimden beklentisine bağlıdır. Eğer iyi bir eğitim ve kazanımlarınızın kalitesinin yüksek olmasını ister iseniz bu koşulları sağlayabilen kurumlardan eğitim almanız gerekmektedir. Bu gibi koşulların yanı sıra üniversite onaylı bir sertifika almanızda sizin için bir koşul olması gerekmektedir.

 

En İyi Yaratıcı Drama Eğitmenliği Nereden Alınır?

Sertifika ve eğitim adına koşullarınızı belirledikten sonra bu koşulları sağlayan kurumu araştırıp bulmanız ve o kurumdan eğitim almanız gerekmektedir. Bu sayede kendiniz adına en uygun ve en iyi eğitimi almış olursunuz. Ama biz sizleri araştırma zahmetinden kurtararak en iyi ve en uygun eğitimi sunmaktayız…

Yaratıcı Drama Liderliği / Eğitmenliği

EĞİTİM HAKKINDA
AYRINTILI BİLGİ ALMAK VE KAYIT OLMAK İÇİN:

0322 458 0 458 – 0507 204 61 82

0542 204 61 82 – 0507 204 61 83

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?