+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Satranç Eğitmenliği Online Sertifika Programı

19 Nisan 2024
23 kez görüntülendi
Satranç Eğitmenliği Online Sertifika Programı

Satranç eğitmenliği sertifikası alarak okullarda, halk eğitim merkezlerinde, akıl ve zeka oyunu atölyelerinde çalışabilirsiniz. Satranç, zihni her yönü ile geliştiren sayılı oyunlardandır. Oyunlar düşünme yeteneğini ve zekayı geliştirse de bazıları beynin sadece belirli yönünü geliştirir. Ancak satranç çoklu düşünme yeteneği dışında strateji geliştirme, çözüm odaklı düşünmeyi de sağlar.

Satranç eğitmenliği, okullarda ihtiyaç duyulan eğitmenlerdendir. Ders dışı egzersiz açmak, seçmeli derslere girmek ve kurs açmak için satranç eğitmenine ihtiyaç vardır. Özel okullarda öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirmesi için de satranç eğitmeni yardımcı olur. E-devlette sorgulanabilir sertifika aldığınızda faaliyet alanınızı genişletmek çok daha kolaydır.

Satranç Kursu Açmak İçin Neler Yapabilirim?

Satranç eğitmenliği sertifikası alanlar satranç kursu açmak için neler yapabilirim arayışındadır. Satranç kursu açmak için neler yapabilirim düşüncesinde olanlar;

  1. Satranç eğitmenliği sertifikası almalıdır.
  2. Satranç eğitmenliği sertifikası ve başvuru dilekçesini kuruma sunmalıdır.
  3. Kurs ve egzersiz açmada sorun yoksa kurumun uygunluk durumuna göre ders saatleri ayarlanır.

Satranç eğitmenliği, boş zamanlarınızda bile yapılabilir. Kurumlar dışında kendiniz de bireysel satranç dersi verirsiniz.

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Satrancı öğretmek ve zihni diri tutmak için satranç eğitmenliği sertifikası nasıl alınır bilinmelidir. İşinizin olmasının ya da başka yerde çalışmanın önemi yoktur. Online satranç eğitmenliği eğitimi alıp kendinizi geliştirip gelir sağlayabilirsiniz. Satranç eğitmenliği sertifikası, MEB’e bağlı kurumlar ve üniversiteler ile birlikte hazırlanan programlarca verilir.

Satranç eğitmenliği sertifikası, verilen derslerde başarı sağladığınız takdirde kazancınızı yükseltir. En iyi satranç eğitmenliği eğitimi alırken akıl ve zeka oyunları sertifikası da alabilirsiniz. Ders dışı egzersizler alanınız dışında olsa da verebilirsiniz. Satranç eğitmenliği sertifikası nasıl alınır konusunda detaylı bilgi için Hayat Boyu Eğitim ile görüşün.

Satranç Sertifikası Alma Şartları?

Satranç eğitmenliği yapacaklar satranç sertifikası alma şartları yerine getirdiğinde çalışabilir. Satranç sertifikası alma şartları oldukça basit olup Hayat Boyu Öğrenme ile çok daha kolaydır.

  1. Okur yazar olmak
  2. Satranç eğitmenliği yapacak yeterliliği bulunmak
  3. Belirli ders saati ile eğitim veren kurumlardan satranç eğitmenliği sertifikası almak

Eğitim Sertifika Satranç Eğitimi En Kapsamlı veren kurumlardan

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?