+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Wisc- R Materyali Nereden Alınır?

02 Ocak 2024
92 kez görüntülendi
Wisc- R Materyali Nereden Alınır?

Zeka ve akıl yürütme becerisi soyut kavramlardır. 6 yaş ile 16 yaş arasındaki çocukların nasıl bir zekaya sahip olduğu belli testler yardımı ile ölçülebilir. Soyut kavramları somutlaştıran Wisc- R materyali nereden alınır diye merak edebilirsiniz. Wisc- R zeka testi uygulamak için kullanılan Wisc- R materyali Kariyer Polikliniği’nin resmi sitesinden temin edilir.

6 sözel test ve 6 performans testi olarak toplamda 12 test grubundan oluşması yanında verileri güvenilirdir. Yaş aralığına göre Wisc- R materyali ile testin uygulanma süresi de değişir. Wisc- R materyali nereden alınır bilirseniz bu konuda eğitim almak için iyi kurslar bulabilirsiniz. Wisc- R zeka testi, akıl yürütme becerilerini yaş aralığına göre farklılaştırdığından materyal dayanıklı olmalıdır. 6 yaşındaki çocukların bile defalarca kullanmasına karşın sağlamlığından ve dayanıklılığından ödün vermemelidir. Aksi halde her test için ayrı Wisc- R materyali almak durumunda kalabilirsiniz. Bu da bütçenizi zorlayacağı gibi testi uygularken kazanacağınız geliri de azaltır. Sürekli kullanılacak ve kaliteli olan Wisc- R materyali yüzlerce çocuk üzerinde testlerin uygulanmasını mümkün kılar. Wisc- R materyali aldığınızda okunaklı ve kriterlere uygun hazırlanıp hazırlanmadığına dikkat edin. Wisc- R zeka testi yanlış şekilde uygulandığında 6 aydan önce test tekrarlanamaz. Bu da sonuçlara daha geç ulaşmanıza sebep olur.

Wisc- R materyali nereden alınır ise size kazandırdıkları artacaksa oradan temin edebilirsiniz. Fiyat performans ürünü alacaksanız Wisc- R materyali ücreti karşılaştırması yapıldığında Kariyer Polikliniği çok daha avantajlıdır. Kariyer Polikliniği Wisc- R materyali incelendiğinde;

 • Materyaller ve testler kalitelidir.
 • Materyaller üzerindeki baskılara kadar kalite öne çıkar.
 • Malzemeler dayanıklı ve çok sayıda çocukta kullanılabilecek şekildedir.
 • Testlerin çoğaltılma ihtimali vardır.
 • Dayanıklılık küçük yaş gruplarında daha da artar.
 • Wisc- R materyali ücreti makuldür.
 • Wisc- R zeka testi eğitimi de almanız konusunda destek olur.

Wisc- R Materyali Ücreti

Belli meslek grupları tarafından uygulanabilen Wisc- R materyali ücreti sağladığı faydaya göre kıyaslandığında makuldür. 6 ile 16 yaş arasındaki çocukların IQ seviyesini ve akıl yürütme becerilerini ölçerseniz eğitimini doğru şekillendirebilirsiniz. Yaşıtlarından daha zeki çocuklara doğru eğitim verilmediği sürece zekasında gerileme görülebilir. Zeka, gelişebildiği gibi gerileyebilir. O nedenle çocuklara kaliteli ve en iyi eğitimi vermek için önceden akıl yürütme becerileri tespit edilmelidir. Zeka tespiti için ise en iyisi Wisc- R materyalidir. Wisc- R materyali ücreti ile test sonucunda edindiğiniz bilgiler kıyaslandığında ödediğiniz ücret düşük bile kalır. Çocuğa yol göstermek ve zekasını geliştirmek için çok önemli bilgiler edinilir.

Wisc- R materyali ücreti yanında eğitim için de araştırma yapmalısınız. Özel eğitim uzmanlığı, psikiyatri, psikoloji ve çocuk gelişimi gibi lisans eğitimi alanlar Wisc- R zeka testi uygulayıcısı olabilir. Bu kişilerin yol göstermek dışında gelir kazanması için de Wisc- R zeka testi eğitimi alması gerekmektedir. Wisc- R zeka testi eğitimi kimler alabilir diye merak ediyorsanız Kariyer Polikliniği ile görüşebilirsiniz. Eğitimlere dair bilgi verileceği gibi Wisc- R materyali ücreti hakkında da bilgi alabilirsiniz. İndirim dönemlerine denk geldiğinde Wisc- R materyali ücreti daha da düşüktür. Kurumun resmi sitesini takip ettiğinizde yeterli indirim avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Wisc- R materyali ücreti kurumlara göre değişiklik gösterebilir. Çünkü bu testleri satmaya yetkili kurumların anlaştığı firmaların üretim kalitesi değişkendir. Üreticilerin bir kısmı Wisc- R materyali ücreti düşürmek için kalitesiz kağıt kullanırken kimisi de kuşe kağıt kullanır. Kağıt kalitesinden baskıya kadar testin dayanıklılığı artırılabilir. Wisc- R materyali ücreti belirlenirken şunlar göz önünde bulundurulur;

 1. Şekil tamamlama için tasarlanan elma, araba, yüz, çocuk ve at figürlerinin dayanıklı malzemeden üretilmesi
 2. Resim düzenleme için kullanılan materyallerin kalitesi
 3. Küplerle desen için tasarlanan figürlerin kalitesi
 4. Resim tamamlamada kullanılan materyallerin sağlamlığı

Bunlar Wisc- R materyali ücreti üzerinde son derece etkili değişkenlerdir. Birinin kalitesini bile düşürmek Wisc- R materyali fiyatını da düşürecektir. Önemli olan materyallerin sağlam ve kullanışlı olmasıdır. O nedenle de Kariyer Polikliniği Wisc- R materyali ücreti yerine test için kullanılacak malzemelerin sağlamlığına odaklanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?