+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi

04 Aralık 2023
73 kez görüntülendi
D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi

D2 Dikkat Testi Değerlendirmesi Nasıl Yapılır ?

D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi Nedir? D2 dikkat testi değerlendirmesi nasıl yapılır bu soru da ailenin ilk olarak öğrenmemiz gereken şey D2 testinin nasıl puanlandığıdır. D2 testi test sırasında 6 puan oluşur bu puanlar TN işaretlenmiş satırların toplam sayısı bir işaretlenmemiş ve atlanan basamak sayısı e2 yanlış işaretlenmiş sayı sayısı Cp toplam işaretlenmiş satır sayısın Tn-e test performansı ve %e birdir hata oranı. Bu puanlama dahilinde kişiler bireysel veya gruplar halinde uygulanan olan D2 dikkat testi ne girmekte ve en fazla 8 dakika içerisinde tamamlaması gereken bir test türüdür. Test süresi satırlara bölünerek hesaplanmaktadır ve 14 satır adına her satıra 20 saniye verilerek süre hesaplaması yaptı testin içeriğinde bulunan harfler veya satırlar bulunmaktadır bu bağlamda D2 testi değerlendirilmesi yapılmaktadır.

 

D2 Dikkat Testi Materyalleri Nelerdir ?

D2 dikkat testi materyalleri nelerdir belki dikkat testi adına gerekli olan bazı materyaller bulunmaktadır. Bu materyaller ile beraber değil testi uygulanan verilir ve uygulandıktan sonra da puanlama sistemine girilerek kişilere kendileri hakkında almış oldukları puan verilir. Peki D2 dikkat testi materyalleri nelerdir şu şekilde sıralayalım: Örnek uygulama fonu, kırmızı kalem, asıl uygulama formu ve normu tablosu D2 dikkat testi materyallerindendir bu materyaller dahilinde D2 dikkat testi yapılabilmektedir.

 

D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi ve Sertifikası Kimler Alabilir ?

D2 Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi ve sertifikası kimler alabilirim dedi ki dikkat testi almadan önce kişilerin en çok sorduğu sorudur ve ilk dikkatle site eğitimi ve sertifikası. Kimler alabilir sorusu bu soru dahilinde kişiler belki dikkat testi alıp alamayacakları hakkında ön bilgi edinmekte ve bu doğrultuda değişir dikkat testi adına eğitim ve sertifika başvuruları yapmaktadırlar. Peki kimler D2 dikkat testi eğitimler ve sertifikası alabilir şu şekilde sıralayalım: Okul öncesi öğretmenleri, sosyoloji mezunları, sosyal hizmet mezunları, psikologlar, psikolojik danışmanlar, çocuk gelişimi öğretmenleri, özel eğitim öğretmenleri, uzman asistan ve pratisyen hekimler, lisansı sosyoloji, felsefe olup rehber öğretmen olarak atanan kişiler, lisans mezunu hemşireler, en az 450 saatlik aile danışmanlığı sertifikası sahibi olan kişiler D2 dikkat testi eğitimine başvurabilir ve eğitim sonunda sertifika sahibi olarak bu alanda sertifika sahibi olduklarını belgeleyebilirler.

 

Eğitimi incelemek veya satın almak için: https://egitimsertifika.com/dikkat-ve-algi-testleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?