+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız
18 Mart 2021
568 kez görüntülendi
İmago Terapi Eğitimi

İmago Terapi Eğitimi

 

İmago Terapi Eğitimi üniversite işbirliğinde online olarak verilmektedir. İmago Terapi Eğitimi sonrasında yapılan sınavda başarılı olanlara 200 Saatlik başarı sertifikası verilir.

İmago Terapi Eğitiminde karma eğitim metodu kullanılmıştır. Karma eğitim modeli uzman eğitmenler eşliğinde video eğitim, dokuman ve materyal desteği ile sunulmaktadır. Karma eğitimde kursiyerin tam anlamıyla öğrenmesi amaçlanır. Bu doğrultuda birçok teknolojik eğitim materyali kullanılır.

İmago Terapi Eğitimine kayıt olduğunuzda profesyonel eğitim danışmanlarımız sizi arayarak iletişime geçer. Eğitim danışmanlarımız kullanıcı paneli şifrenizi iletir ve panelin nasıl kullanacağını size anlatır. Artık size özel bir eğitim danışmanınız vardır. Sistemle ilgili tüm sorularınızı rahatça eğitim danışmanlarımıza sorabilirsiniz.

İmago Terapi Eğitimi ile sizlerde bu alanda çalışmalar yapabilir. Kariyerinize yeni eğitim daha eklersiniz. İmago Terapi Eğitimine hemen şimdi kayıt olabilirsiniz.

İmago Terapi Eğitimi Nedir?

Günümüzde “Aile Danışmanı ve Çift Terapisti” terimleri dilimize daha çok yerleşmeye başladı. Yakın zamana kadar çiftler sorunlarını başkaları ile paylaşmak konusunda sıkıntı duyarken artık birbirini daha iyi tanımak ve evliliklerini daha sağlam zemine oturtmak amacı ile aile ve çift terapistleriyle çalışmaya başlamışlardır. Evlilik ve çiftler arasındaki ilişkiler hakkında birçok yaklaşım bulunmaktadır. Bunlar, farklı hareket noktalarından yola çıkarak ve belli yaklaşımlardan etkilenerek uygulama alanına girmiştir. Bunlardan bir tanesi de “İmago Çift Terapisi Eğitimi”dir.

Bu teoriye göre hepimiz eş olarak çocukluk yaşantımızda aldığımız yaraları iyileştirecek, tamamlanmamış işlerimizi bitirmemizi sağlayacak kişiler seçeriz. Ancak bu yolla, kendini tamamlamış, mutlu ve gerçekten sevebilme kapasitesine sahip yetişkinler olabiliriz.

Önemli ve uzun süreli ilişkilerde geçmişteki bu yaralar su yüzüne çıkar ve bu yüzden ilişkideki güç savaşı başlar. Bu tarz bir ilişkinin gizli ajandası çocukluk yaralarını iyileştirmek ve bunlarla başa çıkabilecek yeni yollar öğrenmektir. Pek çok çift bu noktada tıkanır ve ilişki sağlıklı şekilde ilerleyemez çünkü kişiler bu sorunla başa çıkacak bilgi ve beceriye sahip değildir.

Duygusal yaralarımız bir ilişki içerisinde oluştuğu için ancak bir ilişki içerisinde iyileşebilir. Bu yaralar ya yarayı açan kişi tarafından yada onun çok benzeri bir kopyası tarafından iyileştirilebilir. Bizi iyileştirmesi için anne ya da babamıza – iyi ya da kötü yönleriyle – benzeyen eşler seçeriz. Seçtiğimiz eş en derindeki acılarımızı, anılarımızı harekete geçirerek bu sorunlarla tekrar karşılaşmamızı sağlar. Bu tamamen bilindışı bir seçimdir.

İmago Çift Terapisi Eğitimi ‘nin amacı çiftlere yaşadıkları güç mücadelesini çözecekleri, bilinçli, yakın ve bağlılığın olduğu ilişkiler kurabilecekleri yöntemler öğretmektir. Bir diğer deyişle mutluluk ve huzur isteyen bilinçli yanımızla, yaralarımızı iyileştirmeyi hedefleyen bilinçdışı tarafımızı uzlaştırmayı hedefler.

AYRINTILI BİLGİ ALMAK VE KAYIT OLMAK İÇİN:

0322 458 0 458 – 0507 204 61 82

0542 204 61 82 – 0507 204 61 83

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?