+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası

17 Temmuz 2023
154 kez görüntülendi
MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası

MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası Eğitim İçeriği Nelerdir ?

MEB Onaylı Satranç Eğitmenliği Sertifikası almak için araştırma yapan kişilerin karşısına çıkan ilk soru olan ve onaylı satranç eğitmenliği sertifikası eğitim içeriği nelerdir sorusu altında kişiler satranç eğitmenliği sertifikası eğitimi aldıkları takdirde hangi donanımlara ve bilgilere sahip olabileceklerini öğrenmektedirler. Bu sayede kişiler eğitim sonu hangi bilgiler dahilinde uzman bulacaklarını öğrenmektedirler. Peki bu eğitim içerikleri nelerdir şu şekilde sıralayalım: Fil uygulaması, filin hareketi, kale uygulaması, kalenin hareketi, tahta ve taşlar, şahın hareketi ve huzur uygulaması ve zihin hareketi, atın hareketi, şah uygulaması, at uygulaması, piyon hareketi, şah etmek, piyon uygulaması ayrıca birkaç kuraldan mat aramak saldırı ve tehdit merkezinin önemi bir merkezin önemi 2 oyuna başlarken bir oyuna başlarken 2 çoban matı bir çoban matı 2 tahtada al idam mangası vezir gezmede satranç eğitmen eğitimi vezir çatalı gibi eğitim içerikleri satranç eğitmenliği sertifikası eğitimi içerisinde bulunmaktadır.

 

Kimler Satranç Kursu Açabilir ?

Satranç eğitmenliği sertifikası dahilinde eğitim alan kişiler kimler satranç kursu açabilir sorusu altında hakimlerin kurs açabileceğini öğrenmektedir. Satranç kursu açabilmek için öncelikle satranç eğitmenliği sertifikası sahibi olmanız gerekmektedir. Bu sertifika dahilinde kişiler satranç eğitmenliği kursu açabilir ben kurs vermeye başlayabilir bunun yanı sıra satranç eğitmenliği sertifikası programına kimler katılabilir sorusu dahilinde de kimlerin kurs açabileceğini öğrenebiliriz. Kimler satranç eğitmenliği sertifika kursu olabilir şu şekilde sıralayalım: Yeni mezun öğretmenler, okul öncesi eğitmenleri, özel ders veren öğretmenler, satranç oyunlarına ilgi duyanlar, eğitim sektöründe çalışmak isteyen kişiler, satranç eğitmenliği yapmak isteyen kişiler satrançla dersi vermek isteyen öğretmenler, Milli Eğitim bakanlığı’na bağlı olan resmi veya özel kurumlar içerisinde görev yapan öğretmenler, eğitim fakültesinde fen edebiyat fakültesinde, öğrenim gören öğrenciler çocuk gelişimi ve sosyal hizmet ön lisans programından mezun olan veya öğrenim gören öğrenciler satranç eğitmenliği sertifikası programına katılabilir.

 

Satranç Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır ?

Kişiler satranç eğitmenliği sertifikası nasıl alınır sorusu altında satranç eğitmenliği sertifikası programı için neler yapması gerektiğini öğrenmektedir. Sertifikayı almak için ilk olarak üniversite onayla uzmanlar tarafından programlar dahilinde eğitim veren kurumlardan eğitim almanız gerekmektedir. Bu sayede sizin adınıza en iyi eğitimi almış olursunuz yani satranç eğitmenliği sertifikası sizin adınıza en kaliteli eğitimi veren eğitim kurumundan alınmalıdır.

 

EĞİTİMİ İNCELEMEK VEYA SATIN ALMAK İÇİN:

Satranç Eğitmenliği Sertifika Programı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?