+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Oyun Terapisi Sertifika Programı Uzaktan Eğitim

30 Ekim 2023
94 kez görüntülendi
Oyun Terapisi Sertifika Programı Uzaktan Eğitim

Oyun Terapisti Olmak İçin Ne Gerekli ?

Oyun terapisti olmak için ne gerekli oyun terapisti olabilmek adına kişilerin oyun terapisi eğitimi alması gerekmektedir ve bu eğitim sonucunda sertifika sahibi olarak oyun terapisti olmaktadır. Yani kişilerin bu alanda eğitim alması ve bu eğitimler sonucu mesleki yeterliliği kazanmanın yanı sıra diploma sahibi olması gerekmektedir. Kişiler bu eğitimlere resmi veya özel kurumlar içerisinden alabilir veya aldıkları eğitim sonucu sertifika sahibi olabilirler kurumların kişilere vermiş olduğu eğitimler oldukça önemlidir çünkü kişiler bu eğitimler doğrultusunda bu alanda donanım sahibi olmanın yanı sıra mesleki yeterliliği de karşılamaktadır. Bu yüzden kaliteli bir eğitim görmeli ve bu eğitim sonucunda bu alanda donanımlı bir birey olmanız gerekmektedir.

 

nasil oyun terapisti olunur

nasil oyun terapisti olunur

 

Oyun Terapisi Eğitiminin Amacı Nedir ?

Oyun Terapisi Sertifika Programının amacı nedir oyun terapisi eğitimi amaç olarak kişileri oyun terapisti olmasını sağlamanın yanı sıra gişelere bazı kazanımlar da vermektedir. Peki bu kazananlar nelerdir şu şekilde sıralayalım: Öz yeterlilik geliştirmek, duyguları deneyimlemek ve ifade etmeyi öğrenmek, sorunları yeni ve yaratıcı çözümler geliştirmek, kendisi ve diğerleri için saygı ve kabul geliştirmek, empatiyi geliştirmek ve diğerlerinin düşüncelerine ve duygularına saygı göstermek, aile ile yeni sosyal ve ilişkisel beceriler geliştirmek, kendi davranışları için daha sorumlu olmak ve daha etkin stratejiler geliştirmek gibi kazanımlar oyun terapisi eğitimi ile beraber kişilere verilmektedir.

 

oyun terapisi egitimi

oyun terapisi egitimi

 

Üniversite Onaylı Oyun Terapisi Sertifikası Eğitim İçerikleri Nelerdir ?

Üniversite onaylı oyun terapisi sertifikası eğitim içerikleri nelerdir eğitim içerikleri oyun terapisi eğitimi adına oldukça önemlidir çünkü bu eğitim içerikleriyle beraber kişiler oyun terapisi hakkında bilgi ve deneyim sahibi olmaktadır. Bu bilgilerle beraber kişiler bu bilgileri atabilecekleri kişilere de etki eden bir şekilde kullanmaktadır. Yani kişilere mesleki yeterliliği ve donanımı kazanmak adına oyun terapisi eğitimi içeriklerinden faydalanmaktadır peki oyun terapisi eğitim içeriklerine nelerdir bazılarının şu şekilde sıralayalım: Oyun materyalinin özellikleri, oyun önemi, oyun terapisinde vakalar, oyun terapisinde güven oluşturma, oyuncak çeşitleri, yaşa göre oyunlar, ilk terapi görüşmesi, oyun tanımı ve önemi, oyunu etkileyen faktörler, oyunun yapısal temelleri, çocuk merkezli oyun terapi, terapi odasında çocukların sorduğu sorular, terapistin farkındalığı, oyun odasının özellikleri, oyuncakların sınıflandırılması, yönlendirilmiş oyun terapi eğitim içerikleri oyun terapisi eğitim içerikleri arasında yer almaktadır.

 

Oyun Terapisi Eğitimini İncelemek veya Bilgi Almak İçin: https://egitimsertifika.com/iletisim

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?