+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Resim Analizi Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

06 Mart 2023
202 kez görüntülendi
Resim Analizi Eğitimi Nedir? Ne İşe Yarar?

Resim Analizi Sertifikası Ne İşe Yarar ?

Resim analizi eğitimi programı ile beraber kişiler resim anlama tekniklerini detaylı bir şekilde öğrenmektedir. Resmin etkisini anlatmak gerekirse çocukları daha yakından tanıyabilmek ve çocukların içinde bulundurduğu dünyayı anlayabilmek adına önemli bir yoldur resim yorumlamak fakat bu resim yorumlamayı yapabilmek için bu alanda uzman kişiler tarafından hazırlanan eğitim programlarına katılarak hem eğitim hem de sertifika almanız gerekmektedir. Resim analizi yöntemi özellikle çocuklarda kullanılarak çocukların kendilerine dışa vurun şekillerini anlamak için kullanılır. Çocuklar da en çok görülen durumlar ise babasının kendisine sarılma isteği veya anne sevgisi gibi resimler görünse dahi kendisine kötü davranılan veya şiddet uygulanan çocukların da bunları anlatamadığı takdirde resimlerine döktüğünü ve bunlara resim analizi sayesinde anlaşılabileceğini bu eğitim sayesinde öğrenmektesinizdir. Peki bu eğitim sonucu alınan sertifika ne işe yarar bu sertifika sayesinde özel danışmanlık merkezlerinde, hastanelerde, psikolojik danışmanlık merkezlerinde, özel eğitim merkezi, aile danışma merkezlerinde, anaokulu ve kreşlerde çalışabilirsiniz ve mesleki yeterliliğinizi kanıtladıktan sonra kurumlara girmeniz daha rahat olacaktır.

 

Çocuk Resimleri Analizi Eğitimi Kimler Alabilir ?

Resim analize eğitimi almaya karar veren kişilerin çocuk resimleri analizi eğitimi kimler alabilir sorusu altında kimlerin alabileceğini öğrenerek bu eğitimi araştırmaya başlamak en doğrusudur. Peki bu eğitim programına kimler katılabilir derseniz psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmet uzmanları, rehber öğretmenler, çocuk ve ergen psikiyatristleri ve asistanları özel eğitim uzmanları, sınıf öğretmenleri, aile danışmanları, sosyologlar, doktorlar, okul öncesi ve anaokulu öğretmenleri, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenleri ve bu alanda eğitimine devam eden üniversite öğrencileri ve bu alanda çalışan kişiler bu eğitim programına katılarak hem eğitim hem de sertifika sahibi olabilirler.

 

Resim Analizi Sertifikası Eğitim İçeriği Nasıldır ?

Resim analizi sertifikası eğitim içeriği nasıldır sorusu altında kişiler hangi eğitimleri ve hangi bilgileri edineceklerini görebilmektedirler. Bu eğitim içeriklerinden bazılarına sayacak olur isek bahçe, çit testi yorumlama, resim analizinin tarihçesi, çocuk ve resim, insan çiz test yorumlama, aile çift test yorumlama, var olmayan bir hayvan çiz sitesi yorumlama, kinetik aile çiziyorum ve çocuk resminin gelişim aşamaları bir ifade aracı olarak çocuk resmi çocuk ve resim çocuk resmindeki sembolik ifadeler, ev ağaç ve insan çis testi yorumlama kaktüs çiz test yorumlama, yağmur altında dolaşan kadın çiz testi istiyorum ama Good Enough Harris adam çiz testi yorumlama d-10 projektif resim testi yorumlama, psikolojik resim testlerini uygulama yöntemleri gibi bazı eğitim içerikleri eğitim programının içinde bulunmaktadır.

Eğitimi İncelemek veya Başvurmak İçin: https://egitimsertifika.com/cocuk-resimleri-analizi-ve-psikolojik-resim-testleri-egitimi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?