+90 546 204 61 82
Sosyal Medya Hesaplarımız

Çocuk Resim Analizi Eğitimi Online Sertifika Programı

02 Mayıs 2023
266 kez görüntülendi
Çocuk Resim Analizi Eğitimi Online Sertifika Programı

Resim Analizi Eğitimi Nedir ?

Resim analizi eğitimi nedir çocuk resimleri yorumlama eğitimleri çocukları tanıyabilmek ve onların iç dünyalarını görebilmek adına en etkili yöntemlerden biri olan resim yorumlama tekniklerini öğreten bir eğitim programıdır. Resim analizi eğitimi ile resimdeki önemli ipuçlarını uzmanlar içi ne anlama geldiğini ifade etmek ve resim yorumlaması içerisinde dikkat edilecek noktaları anlatmaktadır. Resim yorumlama eğitimi program içeriği dahilinde çocuğun çizdiği resim yorumlama, 9 yaşındaki çocuğun resmi, aile çiz testi yorumlama eğitimleri içerisinde bulunmaktadır. Ayrıca eğitim süresi zarfı boyunca çocuğu çizmiş olduğu resmi yorumla bay kitapları önerileri yapılmakta ve çocuğun çizdiği resmi yorumlama PDF notları da içerisinde bulunmaktadır. Çocuk resimleri analizi eğitimi sonunda çocukları tanımak ve onların iç dünyalarını görebilmek adına en etkili yöntemleri öğrenmiş olursunuz. Çocukların çizdiği resimlerin ne anlama geldiğini ve çocuğun ne anlatmak istediğini çözmüş olduğunuz bu eğitim sonunda kurumlardan üniversite onaylı resim analizi ve resimleri yorumlama sertifikası sahibi olmaktasınız. Bunun yanı sıra resim analizi eğitimi resim yorumlama ve resim analizi yapabilme adına da gerekli olan bütün teorik ve pratik bilgileri öğreneceğiniz bir eğitim programıdır ve resim yorumlama eğitimi çocukların çizdiği resimleri yorumlarken dikkat etmeniz gereken nokta püf noktaları öğreneceğiniz resim analizi eğitimidir.

 

Resimden Psikolojik Analiz Nasıl Yapılır ?

Resimden psikolojik analiz nasıl yapılır resim yorumlama testi yapılacağı zamanlar psikolojik testlerden faydalanabilmektedir. Resim yorumlama testi süresi boyunca çocuğun uygun olan yönergeler verilmektedir. Çocuk resmi tamamladığı zaman da ana listesini yapan kişi tarafından çocuğa çeşitli sorular yöneltilir böylece çocuğun iç dünyasıyla ilgili gerekli bilgiler edinir. Yani çocukların çizdiği resimlerle beraber çocuklara yönlendirilen sorular çocukların iç dünyasının ve çocukların neler anlatmak istediği konusunda detaylı bilgiler vermektedir. Bu yüzden resim analizi eğitimi özellikle çocuklar adına oldukça etkili bir analiz yöntemidir.

 

Resim Analizi Sertifikası Ücretleri Ne Kadar ?

Resim analizi sertifikası ücretleri ne kadar günümüzde resim analizi sertifikası ücretleri kurumdan kuruma değişiklik gösterse de takribi 100 TL ve 2000 TL arasında değişmektedir. Tabii ki de bunu tekrardan dile getirmekte gerek var kurumların vermiş olduğu eğitim türü ve kurumların kendi konumları da elinde ve birçok etken içerisinde kurumlar eğitim fiyatları üzerinde değişiklik yapmaktadır. Bu yüzden kişilerin birçok etkeni dikkate alarak araştırma yapması gerekmektedir.

 

ÇOCUK RESİMLERİ ANALİZİ EĞİTİMİNİ SATIN ALMAK VEYA BAŞVURMAK İÇİN
https://egitimsertifika.com/cocuk-resimleri-analizi-ve-psikolojik-resim-testleri-egitimi/

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?